Snadná oprava poškozené zdi. Pomůže vám trik s mýdlem

Přestože doba přeje mýdlům tekutým, máte doma v šuplíku i nějaké to klasické mýdlo v tuhé podobě? Pokud ne, měli byste to napravit, protože krom hygieny je skvělým pomocníkem na řadu nepříjemností ve vaší domácnosti. Přiblížíme vám ty, kvůli kterým si pro své mýdlo půjdete ještě dnes! 

Prací gel i bojovník se skvrnami

Klasické mýdlo se v posledních letech vrací, jako úspěšný prací prostředek. Z nastrouhaného mýdla a krystalické sody vytvoříte během chvilky prací gel, který si poradí s odolnou špínou, a je naprosto ideální pro každého, kdo trpí alergií. Mýdlo obecně dobře odstraňuje skvrny, zkuste některou z nich potřít mýdlem před praním a zjistíte, že je po vyprání pryč. Nejlépe v tomto případě zabírá mýdlo žlučové. Z mýdla lze také připravit řadu skvělých domácích čistících prostředků, které vaší domácnosti vdechnou lesk i krásnou vůni.

Pro švadlenky i na opravy zipů

Pokud doma šijete a nemáte po ruce krejčovskou křídu, mýdlo vše skvěle nahradí. Co vám však naprosto učaruje je fakt, že mýdlo rozchodí zadrhnuté zipy, u který se jen marně rozčilujete při každém odchodu z domova. Vložíte-li si kostičku mýdla jen tak mezi prádlo, obdobně, jako to dělávaly naše babičky, bude vám jej udržovat stále voňavé a svěží. 

Boj se škůdci!

Pokud se vám po domácnosti vznáší černé mušky a máte toho právě dost, vyrobte si na pokojovky postřik z mýdla a vody, který škůdce od jejich záměru odradí. Máte-li zahrádku, tak stromky natřené toutéž tekutinou zase odradí od okusu zvěř.

Foto: Shutterstock

Oprava zdi během pár sekund

Věšeli jste si památeční fotku a poškodili u toho stěnu? Nebo jste neopatrně přibili hřebíček? Mýdlo vám ze šlamastiky pomůže, protože stačí použít to v barvě vaší zdi a párkrát po prasklinách přejet a sami už je jen tak pouhým okem nezahlédnete. 

Stejně kvalitně mýdlo poslouží na opravy vrzajících pantů. Překvapte manžela, kterému jste o tom říkala už tisíckrát a namažte pant mýdlem. Dveře už vrzat nebudou a vy si konečně užijete slastný klid.

Jednoduše a stručně, mýdlo není pouze k tomu, abyste namydlili svou maličkost, ale má ohromné využití pro celou domácnost. Platí to dnes stejně, jako kdysi, tak si ho nezapomeňte při dalším nákupu pořídit. 

Foto: Freepik, zdroj: TheSpruce, bobvila