Tablety do myčky nepotřebujete. Vyrobte si čisticí prášek do myčky doma a za pár korun

V dnešní době má doma myčku skoro každý. Naskládat totiž nádobí do myčky a pustit program je totiž daleko jednodušší a pohodlnější, nežli se třeba i několikrát denně postavit ke dřezu a máchat si ruce ve vodě.

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, kolikrát za den, týden nebo za měsíc myčku pustíte a kolik tablet na mytí přitom spotřebujete? Možná byste se divili, že to není zrovna málo: a čím vyšší spotřeba, tím vyšší náklady.

Tablety do myčky nekupujte. Vyrobte si prášek za pár kaček!

Proč utrácet nemalé peníze za tablety do myčky, když si můžete vyrobit svépomocí stejně účinný prášek? Na jeho výrobě nic složitého není a velkým lákadlem je určitě fakt, že domácí prášek na mytí nádobí vás vyjde podstatně levněji, nežli tablety z obchodu – tam totiž často platíme zejména za značku a peníze jen létají vzduchem…

Foto: Depositphotos.com

Co budete potřebovat na výrobu?

Rozhodli jste se nepodporovat prodejce, ušetřit a prášek do myčky si vyrobit? Pak jste tady správně!

Na výrobu potřebujete:

  • 300 g práškové sody na praní
  • 300 g jedlé sody
  • 150 g kyseliny citronové
  • 150 g kuchyňské soli

Postup výroby:

  1. Všechny přísady smíchejte a nasypte do dózy s víčkem. Důležité je, aby se do dózy nedostala vlhkost, protože pak by došlo k tomu, že by kyselina ztvrdla a vám vy vznikla jedna velká hrouda.

A jak se domácí prášek používá? Vlastně docela jednoduše! Do dvířek, kam se dává tableta, dejte 1-2 lžičky domácího prášku a zakápněte dvěma kapkami jaru na nádobí, více ne. Pak spusťte myčku na libovolný program a nechte ji, ať odvede práci za vás a šetří váš čas i ruce.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!