Domácí hnojivo zajistí, že vám muškáty skvěle pokvetou. Je bohaté na draslík i fosfor

Pěstování květin na parapetech našich domů se těší velké oblibě. Před začátkem sezóny plánujeme, jaké květiny vysadíme. Záleží samozřejmě na zeměpisném umístění. Podle toho je vhodné hledat květiny, které mají rády stín, polostín nebo dlouhé slunce. Velmi oblíbené jsou muškáty pro jejich rozmanité barvy a bujaré květenství. Věděli jste, že je pro ně velmi důležité pravidelné hnojení?

Hnojení muškátů

V obchodech existuje obrovské množství hnojiv na okrasné květiny. Velmi oblíbené hnojivo je například Kristalon, který se využívá pro okrasné i plodící květiny. Jeho použití je snadné. Rozmícháte poměrné množství prášku v nádobě na zalévání.

Živiny muškátům dodáte i z domácích zdrojů. Hnojení vás pak vyjde mnohem levněji a je čistě přírodní. Využijete droždí, brambory i kopřivy.

Hnojivo z droždí

Droždí je poklad v kuchyni, ale také zázrak pro květiny. Kvasnicové hnojivo podpoří růst rostlin a odmění vás krásnými bohatými květy. V 10 litrech vody rozmíchejte 10 g sušeného droždí nebo jednu kostku čerstvých kvasnic. Přidejte 2 lžičky cukru a nechte dvě hodiny odstát. Muškáty zalijte zálivkou. Tento postup opakujte každý měsíc.

Foto: Shutterstock

Využijte kopřivy

Z listů kopřivy připravíte skvělý studený kopřivový čaj pro muškáty. Na 10 litrů vody potřebujete asi půl kg čerstvě utržených kopřiv. Nechte je vylouhovat do druhého dne. Výluh přeceďte a využívejte k zalévání.

Bramborový zázrak

Muškátům svědčí vápník, fosfor a dusík. Tyto živiny obsahuje obyčejná brambora. Až budete vařit brambory, slupky si schovejte. Dejte je převařit do vody. Jakmile tekutina vychladne, zalijte s ní květiny. Pokud se vám nechtějí vařit slupky od brambor, rozmixujte celou bramboru v 1 litru vody. Tekutinu pak přeceďte a zalijte s ní pelargonie.

Foto: Shutterstock, zdroj: jaksiudelat, thegrownetwork