Hortenzie, růže i azalky vám poděkují za hnojivo z ocelové vlny

Jste pyšní na svou okrasnou zahradu a chcete, aby vaše květiny prosperovaly a byla radost na ně pohledět? Základem je správné hojení, dostatek světa, tepla a dostatek vláhy. Vašim rostlinám bude ku prospěchu i ocelová vlna. Jak ji správně použít? To se dozvíte na následujících řádcích.

Správné hnojení pro bohaté květenství

Aby vaše rostliny dobře rostly a vykvetly vám do krásy, je potřeba stimulovat jejich růst a dopřát jim dostatek živin pro posílení jejich zdraví. Důležitou roli hraje i to, do jaké půdy rostliny zasadíte. Ideální půda je dobře propustná, ve které může cirkulovat vzduch a odtékat přebytečná voda. Vhodné hnojivo můžete zakoupit v zahradnickým potřebách. Mnohem ekologičtější a levnější je ale si ho vyrobit doma. Není to nic složitého a vašim rostlinám to jen prospěje.

Vyrobte si hnojivo z ocelové vlny

K výrobě hnojiva z ocelové vlny toho moc nepotřebujete. Stačí vám k tomu vhodná nádoba, voda a kousek ocelové vlny. Postup je také jednoduchý. Do nádoby vložte ocelovou vlnu a zalijte ji jedním litrem vody. Nechte odstát. Ideálně přes noc, aby se z materiálu mohly uvolnit všechny prospěšné minerální látky. To, že je proces dokončen, poznáte podle světle hnědého zabarvení vody. Následně můžete začít hnojit. Hnojivo můžete použít pro květiny v záhonu i v květináči. Je vhodné především pro růže, hortenzie, azalky, zimolez a vřes. Toto hnojivo je potřeba aplikovat jednou měsíčně. Výhodou ale je, že pokaždé můžete použít stejný kus ocelové vlny. Rostlinám tak doplníte potřebné zásoby železa. Možností je také umístit kousek ocelové vlny přímo do země a o nic dál se už nestarat.

Zdroj: YouTube

Podpořte kvetení vašich rostlin

Rostliny ke svému růstu a kvetenství potřebují dusičnatou půdu. Pokud takovou nemáte, použijte hořčičné semínko, které nejenže odstraní z půdy fosfáty, ale zároveň ji dodá i potřebný dusík. Hořčičné semínko působí také jako ochranná bariéra proti šnekům a slimákům. Nemusíte se tak bát, že vám okoušou listy vašich květin.

Foto: Shutterstock, zdroj: Plantaddicts