Slupky z melounu nevyhazujte. Jsou na zahradě velkým pomocníkem

Pochutnáváte si pravidelně celá rodina na melounu, ale slupky a pecky z něj pravidelně končí v odpadkovém koši? Pak vás možná překvapí, že melounové slupky vám mohou na zahradě skvěle posloužit. Zajímá vás, proč jsou tak přínosné a při zahradničení se bez nich neobjedete?

Slupky z melounu nevyhazujte

Melouny patří mezi oblíbenou letní pochutinu, která osvěží a dodá tekutiny potřebné během horkých dní. Meloun obsahuje velké množství vitamínů i minerálních látek, a stejně tak i jeho slupka. Ta vám může být na zahradě velkým přínosem.

Připravte si hnojivo z melounové slupky

Ve slupkách melounu se nachází draslík, fosfor, hořčík, sodík a další látky potřebné pro správný růst rostlin. Zkušení zahradníci vědí, že tyto látky jsou pro rostliny životně důležité, a proto patří také mezi základní složky pro výrobu hnojiv. Vy tak nemusíte sahat po chemických hnojivech a utrácet za ně těžce vydělané peníze, ale můžete mít kvalitní hnojivo k dispozici právě díky slupkám z melounu. Využití tohoto odpadu k hnojení rostlin vás nestojí téměř nic. Ani peníze a ani čas. Slupky proto nevyhazujte do klasických popelnic, ale dejte je na zrající kompost, který dále použijete k výživě rostlin.

Foto: Shutterstock

Melounové slupky vás zbaví i škůdců

Melounové slupky jsou skvělí pomocníci před nájezdy hladových slimáků. Slimáci totiž budou melounové slupky cítit už z dálky. K slupkám se tak nahrnou všichni měkkýši z celé vaší zahrady. Zní vám to děsivě? Opak je pravdou. Pro vás tak bude velmi jednoduché se jich zbavit. Nemusíte už trávit hodiny času procházením zahrady a sbíráním slimáků ze všech možných skulinek. Proti slimákům vám ale pomůžou i další zbytky z vaší domácnosti. Například kávová sedlina nebo vaječné skořápky. Nejen, že se zbavíte otravných živočichů, ale zároveň vašim rostlinám dodáte prospěšné látky, které podporují jejich růst.

Foto: Shutterstock, zdroj: Belnovosti, Livestrong, TastingTable