Domácí repelent rychle vyžene škůdce z domácnosti. Smíchejte česnek, alkohol a vodu

Začíná sezóna zahrádkaření a s tím spojené vysazování nových rostlin a péče o ně. Všichni chceme mít na zahradě krásné odolné zdravé rostliny. Ale jakmile udeří teplo a vlhkost, začnou se množit mšice, molice svilušky a další nežádoucí hmyz. Tito okřídlení škůdci dokážou zničit jak okrasné květiny, tak rostoucí plodiny. Jak se proti nim bránit? Známe přírodní repelent!

Účinný česnek

Česnek využíváme hlavně v kuchyni. Věděli jste, že je skvělý také pro vaše rostliny? Dejte přednost přírodnímu odpuzovači před chemickými prostředky proti škůdcům. Česnek odpuzuje škůdce stejně dobře. Jeho intenzivní aroma odežene nežádoucí hmyz a navíc funguje skvěle jako prevence proti plísňovým chorobám.

Česnekový prostředek proti škůdcům

Účinný repelent vyrobíte z dostupných surovin. Navíc vás vyjde podstatně levněji než prostředky z obchodu. Potřebujete 10 stroužků česneku, 1 litr čistého alkoholu, 1 litr vody a trochu prostředku na nádobí.

Česnek nakrájejte na malé plátky, přendejte do láhve a zalijte litrem alkoholu. Nechte 24 hodin naložené a poté tekutinu přeceďte. Zřeďte 1 litrem vody a přidejte trochu prostředku na mytí nádobí. Repelent pak přelijte do nádoby s rozprašovačem a skladujte na suchém temném místě.

Foto: Shutterstock

Použití česnekového repelentu

Repelent nastříkejte na rostliny každý druhý den, dokud škůdci nezmizí. Aplikujte rozprašovačem opravdu na všechny místa, kde se hmyz vyskytuje. Nezapomeňte na spodní stranu listů, kde se rádi schovávají.

Účinek česnekového prostředku můžete posílit i vysazením česneku do blízkosti rostlin. Odpuzující účinek mají také aromatické bylinky jako je máta nebo afrikán.

Dalším skvělým přírodním repelentem, který opravdu funguje, je nález z chilli papriček.

Foto: Shutterstock, zdroj: HappySprout, GardenersPath