Vydrhněte zaschlé skvrny z nádobí úplně jednoduše díky triku s jedlou sodu

Foto: Depositphotos.com

Kávu nebo čaj pije většina z nás, ba dokonce si někteří neumí představit, že by si třeba hned po ránu nedali šálek silné kávy na probuzení. Bohužel právě káva nebo zejména černý čaj zanechávají v hrníčkách skvrny, kvůli kterým pak hrníčky vypadají špinavé.

Někomu je to jedno, nebo si třeba ani v běžném provozu nevšimne, že jeho oblíbený hrníček už nezáří novotou. Většinu z nás ale pohled na zašlý vnitřek hrníčků rozladí a donutí nás zamyslet se nad tím, jak se těch nehezkých skvrn a fleků zbavit.

Někdy nepomůže hrníček běžně umýt

Možná vás jako první napadne, že hrníčku navrátíte čistotu tím, že ho jednoduše umyjete. Ne vždy to ale jde, protože když jsou skvrny starší a zašlé, pouhé umytí jarem nebo třeba v myčce nemusí pomoci. Schválně to zkuste a uvidíte, jestli se odolné fleky dají na ústup, nebo jestli to budete vy, kdo z tohoto boje vyjde jako ten poražený…

Jak vyčistit fleky od kávy nebo čaje?

Máme super návod, jak vyčistit oblíbené hrníčky, ve kterých se po nějaké době častého používání zabydlely nehezké fleky způsobené čajem nebo kávou.

Budete potřebovat:

  • jedlou sodu
  • vodu
  • houbičku na nádobí

Postup:

Vlastně na tom vůbec nic není a jakmile si přečtete, jak správně na to, budete mile překvapeni, jak jednoduché to je. A k tomu všemu ještě parádně účinné!

Do menší misky nasypte trochu jedlé sody (množství dejte podle toho, kolik budete čistit hrníčků). Smíchejte s takovým množstvím vody, aby vám vznikla hustší pasta. Tu poté naberte na houbičku a s tou hrníčky vydrhněte – nebojte se použít trochu síly, je to potřeba. Uvidíte, že se fleky začnou pouštět a po vašem zásahu budou opět jako nové.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!