Myčka nádobí vám bude fungovat i desítky let. Je však potřeba udělat jednu důležitou věc

Myčka na nádobí  je neocenitelný pomocník v každé domácnosti. Nejenže vám ušetří spoustu času, ale díky zvolení šetrného programu mytí nádobí vám ušetří i spotřebu vody. Pokud myčku používáte často, je potřeba ji i pravidelně čistit, jelikož nánosy v myčce mohou negativně ovlivnit její mycí účinky. Jak se o myčku správně starat, abyste prodloužili její životnost?

Skládejte správně nádobí do myčky

Myčky na nádobí jsou vybaveny 2 koši na vkládání nádobí a 1 košem na příbory, který může být umístěn buď jako další koš nad těmi hlavními nebo jako volně stojící zásobník. Do spodní části myčky vkládejte těžké nádobí, jako jsou hrnce, pánve a talíře. Hrníčky, sklenky, misky a jiné drobné nádobí patří do horního koše. Lžíce, lžičky, vidličky a nože vkládejte do zásobníku určeného na příbory.

Veškeré nádobí umísťujte do myčky dnem vzhůru, jelikož voda do myčky proudí zdola nahoru. Aby se vám nádobí rovnoměrně umylo, nedávejte nádobí moc těsně k sobě, jinak by mohlo být po skončení mycího cyklu stále špinavé a to by bylo kontraproduktivní. Do myčky nepatří dřevěné nádobí, jako vařečky nebo příbory s dřevěnou rukojetí. Dále tam nemyjte stříbrné a křišťálové nádobí nebo hrnky s potiskem, u kterých není vyloženě uvedeno, že se jejich vzor mytím v myčce nezničí.

Foto: Shutterstock

Pravidelně myčku čistěte

Aby vám myčka vydržela dlouhá léta, nevkládejte do ní nádobí se zbytky potravy a používejte mycí prostředky určené pro mytí nádobí v myčce. Myčku pravidelně čistěte pomocí speciálních přípravků a také pravidelně odstraňujte nečistoty z filtru a všech záhybů v myčce. Filtr čistěte ručně za pomocí přípravku na mytí nádobí a houbičky na mytí. Záhyby v myčce omývejte vlhkým hadříkem. Pokud  máte hodně tvrdou vodu a na vašem nádobí ulpívají bílé skvrny, nezapomeňte ani na odstraňování vodního kamene uvnitř myčky pomocí přípravků, kterých je na trhu několik.

Foto: Shutterstock, zdroj: Architecturaldigest, TheSpruce, Consumerreports