Nejkrásnější trvalky, které měly rády ještě naše babičky. Ideální i pro závěr léta

Mít krásně rozkvetlou zahradu po co nejdelší dobu je sen, který můžete snadno proměnit v realitu. Aby vaše zahrada hrála všemi barvami i na konci léta, zasaďte si do záhonů trvalky, které rozkvétají právě v tomto ročním období a parádu vám budou dělat klidně až do podzimu. Které rostliny zvelebí vaši zahradu nejen během babího léta?

Sázka na jistotu v podobě jiřin a slunečnicí

Jiřiny tvoří velké keře s bohatým květenstvím, které kvetou i během podzimu. Vybrat si můžete z velkého množství druhů a barev. Nebojte se sáhnout po více druzích a namíchat si tak svoji oblíbenou barevnou kombinaci, která dokonale rozzáří vaši zahradu. Slunečnice kvetou během léta a květy jim vydrží až do podzimu, kdy dozrávají jejich semena. Tyto rostliny jsou tak vyhledávané ptáky, pro které jsou slunečnicová semínka vítanou pochoutkou. Slunečnice potřebuje ke svému životu dostatek slunečního svitu a půdu s dostatečným množstvím živin, tedy zejména hnědozemní nebo černozemní typ.

Foto: Shutterstock

Třapatka a hvězdnice vaši zahradu dokonale vyšperkují

Třapatka velkokvětá neboli slunečná třapatka se pyšní hustými trsy žlutých květů s hnědým středem. Prospívá jí dostatek slunce a propustná půda plná živin. Ač třapatka začíná kvést už v červnu, v celé své kráse vydrží klidně až do začátku října. Hvězdnice křovitá má fialovorůžovou barvu květů. Zasaďte ji do propustné a mírně suché zeminy, dopřejte ji dostatek slunečních paprsků a bude vám dělat parádu až do prvních mrazíků. Můžete ji vysadit společně s dalšími trvalkami nebo jí ozvláštnit chodníkové cesty. Dalším druhem hvězdnice, který stojí za zmínku, je Hvězdnice novobelgická. Tato rostlina má syté modrofialové květy a ve společnosti dalších vhodně zvolených trvalek může způsobit dechberoucí vizuální zážitek. Tento odolný druh rostliny zasaďte na slunné místo do propustné hlinitopísčité půdy a nebojte se ji vystavit ani silným mrazům.

Foto: Shutterstock, zdroj: gardeningknowhow, gardenerspath