Nejlépe vám špinavé ponožky vybělí mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba nám každodenně ulehčuje spoustu práce. Jednoduše do ní vložíme jídlo a za pár minut je horké jako kdyby pocházelo rovnou z hrnce. Ohřejeme si v ní vystydlý čaj a spoustu dalšího. Určitě vás ale nenapadlo mikrovlnku použít k bělení ponožek.

Vyrobte si z ponožek ohřívač bot

Pomocí mikrovlnné trouby a ponožek si můžeme rychle vyrobit hřejivý polštářek. Vezměte starší tlustou ponožku a vložte do ní libovolnou luštěninu. Pevně zavažte okraj, umístěte do mikrovlnky a zapněte na jednu minutu. Takto nahřátý „polštářek” vložte na chvíli do bot krátce před tím, než si je chcete obout. Vaše nohy díky tomu budou v teple a pohodlí.

Mikrovlnka jako pračka?

Zní to neuvěřitelně, ale v mikrovlnné troubě lze opravdu vyčistit drobné prádlo. Ponožky budou zářivě čisté, a navíc odpadá riziko zaprání. Stačí vzít nádobu s vodou a nasypat do ni trochu pracího prášku. Následně do ní ponořte ponožky a zamíchejte. Po zhruba 8 minutách je v mikrovlnce při plném výkonu hotovo. Vyprané ponožky propláchněte, vyždímejte a usušte, jak jste zvyklí.

Foto: Shutterstock

Loupání česneku v mikrovlnné troubě

Mikrovlnka toho ale umí ještě víc, než jen ohřívat a prát prádlo. Pomůže vám i s loupáním česneku. A jak? Jednoduše vložte celé palice do mikrovlnky a zapněte na 15 vteřin. Česnek se pak bude loupat skoro sám. Chystáte větší množství česnekového pokrmu? Usnadněte si práci s pomocí mikrovlnné trouby.

Mikrovlnka pomůže i s oloupáním dalších plodů jako jsou například broskve. Chcete připravit pečená rajčata? V tom případě je nejdříve vložte do mikrovlnky zhruba na půl minuty. Uvidíte sami, jak snadno pak půjdou loupat.

Používáte mikrovlnou troubu skoro denně k ohřívání jídla? Proč ji tedy nezkusit využít i k praní a usnadnění vaření? Nebojte se ani vy vyzkoušet netradiční způsoby použití mikrovlnky.

Foto: Shutterstock, zdroj: DailyMail, Maid4condos