Uzpůsobte si balkon tak, abyste tam mohli na jaře trávit spoustu času

Pokud máte doma balkon, určitě si ho neváhejte na léto pořádně připravit. Stačí provést malé změny a téměř ihned získáte větší prostor pro ukládání věcí či dekorace. Během teplých letních večerů pak jistě oceníte i vonné svíčky či skládací nábytek, který lze snadno ukrýt před deštěm. Možností je plno, stačí si udělat chvilku času a pustit se do toho. 

Užijte si svůj balkon naplno  

Na balkoně by neměl nikdy chybět nábytek, a to nejlépe multifunkční. Právě totiž příjemné posezení je to, co děláš toto místo speciálním. Abyste se pak o nábytek nemuseli strachovat během bouřek a dešťů, bude ho velmi snadné složit a nechat připravený na potom. Velmi užitečný pak může být i skládací stůl s odnímatelnou jídelní deskou. 

Velkou výhodu mají zejména ti, kteří mají balkon zastřešený. Prostor můžete v takovém případě zútulnit například koberečky, přehozy a kožešinami. Ty je vhodné položit i přes zábradlí, zejména pokud nechcete, aby na vás při opalování někdo koukal. Případně si také můžete vyrobit jiné druhy materiálu, které prostor dostatečně zakryjí. 

Foto: Shutterstock

Příjemné zázemí pro každou příležitost 

Každá návštěva a určitě i vy sami oceníte také deky a polštáře, které balkonu dodají pocit odpočinku a relaxace. Pokuste se je proto volit ve správných barvách a nový komfort již nebude možné přehlédnout. Dobře se osvědčily například i pestré bravy, které místo oživí a podpoří vaši náladu.

Zároveň balkon dokáží oživit také různé rostliny v zajímavých květináčích. Sousedi rozhodně zaujmete domácími truhlíky, které lze umístit i na stěny a na zábradlí, a pokud budete opravdu chtít, můžete si tam i vypěstovat vaší oblíbenou zeleninu.

Foto: Shutterstock, zdroj:  Architecturaldigest, TheSpruce