Udržte vařecky jako nové a bez zápachu celé roky. Do myčky nepatří, použijte citron a mýdlo

Vařečky používáme v kuchyni skoro všichni. Jak je ale udržet čisté? Jistě dobře víte, že dřevo se obtížně umývá a do myčky vůbec nepatří. My vám proto přinášíme jednoduché rady, jak tyto kuchyňské nezbytnosti udržet čistoskvoucí po celé roky bez drahých chemických přípravků!

Proč nepatří vařečky do myčky

Pokud si chcete usnadnit práci, raději čtěte dál. Tím, že dřevěné vařečky vložíte do myčky na nádobí, si totiž rozhodně nepomůžete. Za prvé se materiál vařečky velmi rychle poškozuje. A to z důvodu dlouhého vystavení teplé vodě i použité chemické tabletě na mytí.

Kromě možného zkroucení dřeva však vyvstává i další problém. Vařečka do sebe použité čistící látky celkem účinně absorbuje. Proto dřevěné nádobí vždy myjte pouze přírodními prostředky.

Jak vyčistit vařečku během chvilky

Jaký je tedy ideální způsob pro mytí vařeček? Opláchněte ji vlažnou vodou ihned po použití. Z hygienických důvodů lze použít i trochu nezávadného saponátu. Pro mytí použijte jemnou houbičku a ihned vařečku vysušte. Tímto způsobem se nádobí nejméně poškodí.

Foto: Shutterstock

Kdy pomůže citron, mýdlo nebo soda?

Trápí vás zápach dřevěné vařečky? V tom případě sáhněte po citronu. Stačí ho jen rozkrojit a potřít s ním nevonící dřevo. Po pár minutách vařečku opláchněte a zápach bude pryč. Dalším způsobem, jak se zbavit tohoto neduhu je omytí vařečky mýdlovou vodou nebo rozpuštěnou sodou. Všechny tři suroviny přináší stejně spolehlivý účinek.

Tipem na závěr je způsob, jak se zbavit přebytečného tuku ve vařečce. Během vaření se tuku zkrátka nevyhneme a dřevo ho bohužel snadno absorbuje. Jak to vyřešit? Jednoduše vložte spodní část vařečky na deset minut do vroucí vody a poté jemně domyjte houbičkou. Náčiní bude jako nové a nepotřebujete k tomu žádné chemické přípravky!

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: marthastewart, homesandgardens, YouTube