Vydatný koktejl pro pokojové rostliny: pivo, citron a majonéza

Jak docílit plně rozkvetlých pokojových květin skoro po celý rok? Klíč je ve správné péči. Proto vám dnes poradíme, jak připravit prvotřídní výživné hnojivo pro každou pokojovku! Vhodná směs podpoří jejich přirozený růst i zdravý vzhled. Stačí vám přitom obyčejné suroviny, které máte doma. Jak na to?

Majonéza do květin?

Ano, čtete správně. Oblíbenou omáčku nemusíte používat jen k jídlu, „zachutná“ totiž i vašim pokojovkám. Vaječná omáčka podpoří především jejich listy. Ty pak budou hladké a lesklé jako nikdy předtím.

Postup je velmi jednoduchý. Naneste trochu majonézy na čistý hadr a jemně s ním potřete listy květin. Poté vlhkým hadříkem celou rostlinu pečlivě otřete. Na listech zůstane prakticky neviditelná vrstva omáčky, která je vyživí a ochrání před prachem.  

Nebojte se použít ani citrony

Další surovinou, kterou máme všichni často doma, jsou citrusy. Konkrétně citrony můžete snadno použít k vyživení svých pokojových rostlin. Vymačkejte šťávu a přidejte ji do vody. Ideální množství je zhruba jedna polévková lžíce citronové šťávy na 2,5 litru vody. Tímto roztokem pak květiny jednou týdně zalévejte.

Foto: Shutterstock

Jak pomůže pivo?

Chcete docílit nádherného lesku u listů svých rostlin? V tom případě sáhněte po majonéze nebo pivě! Stačí opět pouze navlhčit hadřík tímto oblíbeným nápojem a jemně s ním otřít všechny listy. Květiny si z piva vezmou živiny i lesk.

Zároveň lze pivo využít podobně jako citronovou šťávu, tedy ve formě zálivky. Opět je potřeba přidat i vodu. Zředěné pivo pak stejně jako předešlou směs používejte k zalévání jednou týdně.

Pro své pokojové rostliny nemusíte kupovat drahé chemické přípravky. Stačí jen vědět po čem sáhnout ze vlastní spíže. Pak už květiny snadno vyživíte pomocí piva, citronů nebo majonézy. Budete mít za chvilku hotovo, a navíc oproti hnojivům z obchodu značně ušetříte.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: Creeklinehouse, Gardeningknowhow