Nenechávejte klíč zevnitř zámku. Nechtěně tak nahráváte zlodějům

Také máte za to, že díky tomu, že ponecháte zasunutý klíč z vnitřní strany vašich vstupních dveří, zamezíte tomu, aby se do vašeho domu či bytu vloupali zloději? Budete se divit, ale tato drobnost naopak práci zlodějů celkem usnadní. Překvapuje vás to? Řekneme vám, proč tomu tak je.

Návštěvě zlodějů se chce každý vyhnout

Nikdo z nás nechce, aby se mu lupiči dostali do domova, narušili jeho osobní prostor, odcizili cennosti a v nejhorším případě ohrozili bezpečí celé rodiny. Důležitým zabezpečovacím prvkem jsou proto bezpečnostní vstupní dveře, které práci zlodějům stíží, nebo ji zcela zmaří. Vhodné také je, abyste dveře opatřili bezpečnostním řetězem, který není, na rozdíl od klasického zámku, tak snadné otevřít. Co ale každého zloděje spolehlivě odradí je kamerový systém namířený na vchodové dveře. Pokud se vám navíc přenos z kamery bude automaticky vysílat i na váš mobilní telefon, budete moct kdykoliv zkontrolovat, že je u vás doma vše v pořádku, zatímco jste v práci, nebo třeba na dovolené.

Foto: Shutterstock

Proč nenechávat klíč v zámku

Ponechání klíče v zámku dává lidem pocit falešné jistoty, že se jim nemůže nic stát a případní zloději nemají šanci. Pravdou ale je, že lupiči přímo počítají s tím, že klíč ve dveřích necháte a klíče mohou pomocí háčků třeba z drátěných ramínek vytáhnout jakoukoliv mezerou ve dveřích. Takovou mezerou může být například poštovní schránka, jejíž otvor je umístěn přímo ve dveřích. Klíče tak raději nechávejte bezpečně uložené mimo případný dosah. I přestože vaše dveře nemají žádnou mezeru, kterou by mohl pohodlně projít drát, buďte na pozoru. Zloději mohou takhle bez obav použít nástroj určený na vybírání zámků, který funguje na jednoduchém principu. Zámky u dveří bývají navrženy tak, že správný klíč zvedne západky zámku na obou stranách a nesprávný klíč nemá šanci. Klíč v zámku tak pro zloděje představuje snadnou cestu do vašeho domova. Západka je díky správnému klíči v zámku uvolněná a přední otevření dveří je tak vcelku jednoduché.

Foto: Shutterstock, zdroj: CityMagazine, CalderSecurity