Nepříjemný zápach v lednici vyřeší obyčejná křída

Pokud vás trápí nepříjemný zápach z lednice, nemusíte nutně přístroj čistit nebo ho měnit za nový. Existuje totiž řada domácích prostředků, které pomohou zařízení osvěžit a zároveň ochrání jeho interiér před tvorbou bakterií. Většina z nich navíc působí zcela přirozeně. 

Prevence a obyčejná křída 

Ještě než se pustíte do řešení smradlavé lednice, pamatujte že nejhlavnější je prevence. Ať už tedy do ní dáváte cokoli, pokuste se jí udržovat čistou a silně aromatické potraviny nechávejte v krabičkách či jiných vhodných nádobách. Pokud se však zápach již objevil, můžete nejprve sáhnout po křídě. Tu stačí vložit dovnitř a nechat jí pracovat.

Brzy si budete moci všimnout, že je zařízení mnohem voňavější a ani v něm není tolik vlhkosti. Zároveň si však dávejte pozor, neboť jakmile křída změní barvu je nutné okamžitě ji vyměnit. Pomoci vám pak dokáže také mletá káva, kterou stačí nasypat do misky a poté vložit do lednice. Již během 24 hodin zmizí veškerý zápach a navíc bude příjemně vonět.

Foto: Shutterstock

Jedlá soda či ocet 

Velmi dobře se proti nepříjemnému zápachu osvědčila také jedlá soda, se kterou ho lze mimo jiné i čistit. Stačí nasypat do mističku trochu prášku a následně ho vložit do ledničky. Stejně tak poslouží například i ocet, přičemž aby působil maximálně efektivně, stačí postupovat jako v předchozím kroku. Po dvanácti hodinách ho však vyndejte. 

V neposlední řadě vám se zapáchající lednicí pomůže také správně ovoce, jako jsou zejména citrony a jablko. Stačí váš oblíbený kus vložit dovnitř a nechat ho několik dní působit. Tímto způsobem mimo jiné celý interiér osvěžíte a zamezíte v něm tvorbu plísní. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Citymagazine, MarthaStewart