Osvědčená metoda na špinavý záchod. Je účinnější než drahé čističe

Všichni chceme mít stále krásnou a čistou koupelnu. Největší, znečištěním v koupelně je záchodová mísa. Čištění toalety je jednou z nejméně oblíbených činností.

Vlivem tvrdší vody a moči se v míse usazuje vodní kámen. Stěny žloutnou a usazují se všude bakterie. Proto je důležité toaletu pravidelně čistit. Na trhu je nepřeberné množství čističů a chemických přípravků. Zkoušeli jste někdy záchodovou mísu umýt bez chemie? Pojďte se s námi podívat jak na to!

Jedlá soda

Jedlá soda je velmi oblíbená všestranná surovina. Můžete jí použít od vaření přes úklid. A právě na úklid je soda opravdu zázračná. Většinou se soda kombinuje například s kyselinou citronovou nebo s octem. Z octa a sody si vytvořte pastu v poměru 1:1. Naneste pastu kartáčkem do záchodové mísy a nechte alespoň hodinu působit. Potom vše opláchněte.

Sůl a ocet

Na vnitřní část záchodové mísy nasypte sůl a přelijte octem – nejlepší je použít rozprašovač. Nejlepší je aplikovat tenhle způsob čištění až večer, aby mohly látky působit přes noc. Ráno potom stačí jen vše otřít vlhkým hadříkem a po vodním kameni by neměly být ani památky.

Coca-cola

Skvělým pomocníkem při úklidu je také kolový nápoj. Naneste množství nápoje rozprašovačem po celé záchodové míse. Můžete nalít kolu i do toalety. Nechte nápoj působit přes noc a ráno spláchněte toaletu. Případně dočistěte štětkou.

K čistotě patří také příjemná vůně. U těchto výše uvedených domácích prostředků můžete nalít pár kapek do směsi a rázem máte hezkou vůni čistoty.

Foto: Shutterstock

Špatně dostupná místa v toaletě

Známe asi všichni, že na toaletě jsou určitá místa, ke kterým se s klasickým hadříkem nebo čistící houbičkou nedostaneme. Použijte ocet v rozprašovači na těžko dostupná místa. Kousky papírových utěrek namočených v octu umístěte do částí kam se nedostanete s hadříkem. Potom stačí jen opláchnout vodou (například konvičkou na květiny). Důležité je opravdu se zbavit bakterií i tam, kam se těžko dostanete.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thespruce, Wikihow