Osvědčená metoda odstraní veškeré skvrny na stěnách

Skvrny na zdech mohou snadno narušit vzhled vaší domácnosti. Pokud se objevily na viditelných místech, nemusíte si však nutně kupovat nový nábytek, abyste je zamaskovali. Skvěle vám totiž pomohou levné domácí prostředky, které je velmi rychle odstraní. Většinu z nich pravděpodobně máte již u sebe ve spíži.  

Bílý ocet jako pomocník číslo jedna 

Ať už máte na zdi skvrnu od tužky, špinavé vody nebo jiných nečistot, sáhněte nejprve po bílém octu. Ten funguje velmi účinně a stačí jím přitom trochu navlhčit houbičku nebo menší hadřík. Následně začněte danou oblast jemně drhnout, dokud nebude veškerá špína dobře nasáklá. Přípravek nechte působit zhruba pět minut a poté celý proces opakujte ještě dvakrát. Nakonec nechte poskvrněné místo uschnout. 

Foto: Shutterstock

Mastnoty odstraní obyčejné mýdlo

Většina domácích kutilů se mastnot na zdech bojí. Existuje však velmi účinný pomocník, který je dokáže do jedné odstranit, a to bez rizika vedlejších účinků. Jedná se o obyčejné mýdlo které lze použít následujícím způsobem:

  • Nejprve si vezměte mýdlo a připravte si nádobu s menším množstvím vody. 
  • Poté navlhčete mastné skvrny vodou a naneste na ně trochu mýdla (např. pomocí houbičky nebo hadříku). 
  • Mýdlo se pokuste jemně vetřít, abyste náhodou nepoškodili barvu a nechte ho působit několik minut.  
  • Nakonec stačí vše opláchnout čistou vodou a utřít do sucha čistým hadříkem.

Jakmile budete mít hotovo, mastnota by měla být pryč. Pokud však po ní zůstaly ještě stopy, celý proces opakujte. Případně můžete použít speciální čisticí prostředek pro odstranění mastných skvrn.

Jak si poradit s plísněmi? 

Plíseň je dalším častým problémem v domácnosti. Té se však zbavíte nejlépe tak, že najdete příčinu, která vede k jejímu rozvoji. Většinou to bývá unikající voda nebo nadměrné vlhko, se kterým vám pomůže pravidelné větrání nebo pořízení odvlhčovače. 

Foto: Shutterstock, zdroj: TheNoBrokerTimes, wikiHow