Tablety do myčky si vyrábím sama. Je to jednoduché a postačí dvě suroviny

Také máte pocit, že jsou tablety do myčky drahé? Chcete ušetřit a zároveň mít stejnou kvalitu, jako z obchodu? Pak si vyrobte domácí tablety do myčky. Je to velice jednoduché a nestrávíte tím půl dne. Ted vám stačí pouze dvě suroviny. Jak na to? To si povíme v následujícím článku.

Suroviny seženete v běžném obchodě

Když si zakoupíte tablety do myčky v obchodě, můžete se spolehnout na to, že obsahují dostatek nepříjemných chemických látek. Tak například: fosfáty a chlór. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje, jak tyto látky zatěžují životní prostředí. Proto tento recept je pro ty, kteří chtějí ušetřit, ale i těm, kteří chtějí alespoň trochu ušetřit životní prostředí.

Pro výrobu tablet do myčky potřebujete: 1 hrníček jedlé sody, půl hrníčku soli, čtvrtinu hrníčku kyseliny citronové, půl hrníčku vody a nakonec silikonovou formu na tablety, kterou seženete v obchodech pro cukráře. Také ještě připravte velký plech.

Jak na samotnou výrobu

Následně vyložte plech pečicí papír. Rovnoměrně nasypte jedlou sodu na papír a vložte ji dohromady do trouby, kterou předtím předehřejte na 200 °C. Ponechte tam po dobu přibližně 30 minut, než se dokončí pečení.

V této fázi počkejte, až soda vychladne. Pak sodu dejte do mísy a přidejte sůl včetně kyseliny citronové. V tento moment přilévejte vodu a neustále směs míchejte. Poté, co bude vytvořená směs, nalijte ji do dané silikonové formy.

Tyto tablety poté vložte do myčky nádobí. Důležité je skladovat tyto domácí tablety v těsně uzavřené nádobě, aby vlhkost neovlivnila jejich kvalitu. Pokud zvlhnou, jedinou možností je je vyhodit.

Foto: Shutterstock

Správné nastavení myčky je zásadní

Aby myčka správně myla nádobí, je důležité ji mít správně nastavenou. Vyhněte se proto přeplňování myčky nebo neuspořádanému skládání nádobí.

Nepodceňujte také pravidelné čištění. V první řadě vyčistěte filtr po každém umytí. To Vám zajistí dobré umytí a neucpání odpadu. Vhodnou variantou je také vyčištění myčky pomocí kyseliny citronové nebo speciálních čističů, které jsou dostupné v drogistických řetězcích.

Foto: Shutterstock, zdroj: abc.net, Goodness