Běžná pračka vám odejde za 5 let. Díky správnému pracímu prášku ale její život můžete prodloužit

Výběr správného pracího prášku je nezbytný pro udržení dobré funkce pračky. Ta se totiž v důsledku nesprávných výrobků může opotřebovat rychleji a zanechávat za sebou zatuchlé prádlo. Nezbytné je také přístroj pravidelně čistit a nepřeplňovat ho, neboť by to mohlo vést k dalším problémům.

Zásady pro udržení pračky v dobrém stavu 

Aby vaše pračka fungovala mnoho let a udržela si svou funkci, měli byste dbát na její správnou údržbu. Tu je vhodné provádět alespoň každý měsíc, a to zapnutím samočistící programu. Pokud ji váš přístroj postrádá, účel vám pomůže splnit použití pracího cyklu při vysoké teplotě. Tímto způsobem účinně pročistíte buben a umožníte mu prát vaše oblečení co nejefektivněji. Vhodné je také pravidelné čištění filtrů, kde se hromadí nečistoty. 

Nedílnou roli hraje také používání správného pracího prostředku. Tyto výrobky totiž mají vliv nejen na oblečení, ale také samotné zařízení. Je proto důležité, abyste vždy vybírali takové druhy, které obsahují minimální množství fosfátů. Ty totiž přispívají k hromadění zbytků v bubnu pračky a snižují její životnost. Mnohem více se tedy vyplatí zainvestovat do kvalitnějších výrobků, které naopak podpoří její funkce. 

Foto: Shutterstock

Pozor na přetěžování pračky 

Další častou chybou, které se mnozí kutilové dopouští, je přetěžování pračky. Abyste se vyhnuli potenciálním problémům, pokuste se ji nikdy kompletně neplnit. Tím je akorát pravděpodobnější, že se oblečení zcela nevypere a dojde ke zhoršení funkcí přístroje. Vždy se proto ujistěte, že je naplněn maximálně ze ¾.

Dobré není ani nadměrné používání pracího prostředku. To by totiž mohlo vést k usazování jeho zbytků (přestože je kvalitní) a rozvoji zápachu. Před každým praním je proto dobré přečíst si návod na výrobku a postupovat podle instrukcí.  

Foto: Shutterstock, zdroj: UrbanCompany, GoodHouseKeeping