Jak využít slupky od banánu v domácnosti. Uplatní se jako hnojivo, ale i v péči o pokožku

Slupky od banánů má většina lidí tendenci vyhazovat. Jedná se však o velmi užitečný přírodní prostředek, který vám poslouží například jako účinné hnojivo pro rostliny nebo také domácí lék pro péči o pokožku. Její použití je navíc velmi jednoduché, nevyžaduje mnoho času a poskytne vám mnohem lepší výsledky, než kdejaké komerční výrobky. 

Podpoří vaši pokožku a vyléčí mnoho neduhů 

Banány jsou velmi chutné a zdravé ovoce, které přirozeně obsahuje bohaté množství důležitých vitamínů a minerálů. Mnozí lidé si však neuvědomují, že podstatná část těchto živin se nachází právě v jejich slupce, kterou mají tendenci pokaždé vyhazovat. Namísto toho ji však můžete využít ve svůj prospěch, a to zejména v péči o svou pokožku. Skvěle vám například dokáže ulevit od štípanců od komárů či jiného hmyzu, ale poradí si také s akné.

Aplikovat ji přitom můžete velmi snadno. Banánovou slupku si přiložte vnitřní částí na postižené místo a nechte ji působit alespoň 30 minut. Poté ji sundejte z obličeje a svou pleť si důkladně omyjte. Již po prvním vyzkoušení této metody si budete moci všimnout, jak celá vaše pokožka září a veškeré neduhy pomalu ustupují. Tato metoda se také skvěle osvědčila proti váčkům pod očima způsobeným únavou. 

Foto: Shutterstock

Skvělý pomocník v domácnosti  

Banánová slupka vám také pomůže oživit pokojové rostliny. Jednak ji můžete použít jako základ hnojiva pro zeleninu či květiny v květináči, nebo dokáže květiny ochránit před parazity a podpořit jejich růst. Toho docílíte tím, že slupkou opatrně otřete všechny listy rostliny. Dále ji můžete také natřít na nábytek v místnostech, čímž mu dodáte ochrannou vrstvu. V takovém případě ji nechte působit pár minut a poté otřete čistým hadříkem. 

Foto: Shutterstock, zdroj: MasterClass, Thrive, ReadersDigest, Healthshots