Krásně bílé ručníky jako z hotelu vám zajistí použití Aspirinu

Vstoupit do své koupelny, omotat se sněhově bílým ručníkem a ponořit se do měkkého objetí luxusu – to je rituál, který vytváří pocit, jako byste právě vkročili do pětihvězdičkového hotelu.

Ale co když vám prozradím, že tajemství, jak udržet vaše ručníky v nesmírně pohodlném a zářivém stavu, spočívá v nečekaných hrdinech – Aspirinu a octu?

Ano, jste na správném místě. Uvidíte, jak může správná a pravidelná údržba ručníků vytvořit bílé a krásně měkké ručníky. A to přesně tak, jak vypadaly při nákupu.

Zázračný přípravek pro sněhově bílé ručníky

Aspirin zakoupíte v každé lékárně. Navíc je jedním z nejlevnějších léků vůbec. Proto údržba prostřednictvím Aspirinu není nijak finančně nákladná. A jaký je postup pro využití Aspirinu na ručníky? O tom si povíme právě teď.

Stačí, když si vezmete několik tablet Aspirinu a rozpustíte je buď v umyvadle, nebo ve vaně. Voda má být určitě středně teplá. Po půl hodině až hodině vyndejte ručníky z této lázně a vložte do pračky. Standardně ručníky vyberte a uvidíte, že budou krásné bílé.

Postup s Aspirinem opakujte cca 1x za měsíc.

Tajemství svěžesti a měkkosti s octem

Pokud se vám zdá, že ručníky nejsou už tak jemné, jako byly, existuje osvědčený postup na změkčení ručníků. Před tím, než zapnete pračku, dejte jednu sklenici octa do pračky. Následně pračku zapněte a perte standardně, jako je perete vždy. V případě, že chcete zesílit účinek octa, nezapomeňte do pračky přidat ještě půl sklenice jedlé sody. Nakonec vyčkejte na konec praní a uvidíte, že jsou ručníky krásné měkké.

Foto: Shutterstock

Správné praní ručníků je důležité

Dodržování několika bodů při praní zaručí, že ručníky vydrží opravdu dlouhou dobu. Nezapomínejte oddělovat barevné ručníky od bílých. Mohla by se barva barevných ručníků přenést na bílý ručník. Dále tolik nepřeplňujte pračku. Ručníky mají mít dostatek prostoru v pračce.

Dále se podívejte na cedulku u ručníku, která značí, na kolik je dobré prát ručníky. Ideální teplotou je v převážné většině 40 – 60 stupňů Celsia.

Po vyprání nezapomeňte ručníky nechat řádně usušit, a to nejlépe na čerstvém vzduchu. V případě využití sušičky využijte přímo určený program nebo sušte na nižší teplotu. Ručníky, které se suší na vyšší teplotu se rychleji ničí.

Péče o bílé ručníky může být důležitým faktorem pro dlouhou životnost ručníků. Aspirin, ocet nebo soda, zdánlivě nevinné látky, se stávají tajnými zbraněmi v boji s nečistotami a ztrátou bílé barvy. Zkombinovat jejich sílu v praní znamená nejen odstranit skvrny, ale docílit také bělosti a měkkosti ručníků.

Foto: Shutterstock, zdroj: Sondeflor, bvintagestyle