Umyjte celou koupelnu do 20 minut. Použijte způsob, jakým to dělají uklízečky v hotelu

Koupelna je jednou z nočních můr uklízení. Usazuje se tam spousty prachu a vodního kamene. Vlivem vlhkosti se drží plíseň i mezi spárami a na kachličkách. Kdo by se chtěl mýt ve špinavé koupelně? Naplánujte si úklid tak, abyste měli čištění koupelny hotové co nejdříve. Nejdůležitější je příprava koupelny před úklidem. Podívejme se, v jakém pořadí a jak by se měla správně čistit koupelna, aby její úklid byl co nejefektivnější.

Příprava koupelny na úklid

Ne nadarmo se říká, že příprava trvá nejdéle. U úklidu koupelny platí totéž. Do koupelny si připravte všechny potřebné úklidové prostředky – chemické nebo ekologické čističe, houbičku, kartáček, stěrku, suché hadříky. Vykliďte všechny plochy, kde máte cokoliv uloženo, aby se dala vyčistit krásně celá odkládací plocha.

Čištění odshora

S úklidem by se mělo začít odshora. Je to proto, aby případné nečistoty nepadaly na již vyčištěné části koupelny. Nejprve se zaměříme na odstranění možných pavučin a prachu ze stropu, stěn a prostorů u svítidla. Při důkladném čištění koupelny omyjeme dlaždice a vyčistíme spáry. Pokračujeme dál s úklidem horních skříněk – jak zvenku, tak zevnitř. Nezapomeňme také na prostor za umyvadlem.

Využijte každou minutu

V koupelně se hromadí spousty bakterií, prachu, plísně, zbytků textilií apod. Je potřeba nechat přípravky nějakou dobu působit, aby se všechny nečistoty opravdu odstranily. Nastříkejte přípravky do záchodové mísy, na prkénko, na sprchovou hlavici, na baterie. Mezitím co přípravky působí, můžete zatím čistit jiné části koupelny, jako je například zrcadlo nebo poličky od prachu.

Čisté umyvadlo

Umyvadlo je jednou z nejpoužívanějších částí v koupelně. Usazují se v něm vlasy, chlupy, zbytky make upu nebo zubní pasty. Navíc keramika je dost náchylná na vstřebávání fleků z nečistot. Umyvadlo byste měli čistit pravidelně, aby se keramika nezabarvila.

Nastříkejte na umyvadlo vybraný čisticí prostředek nebo octovou vodu a nechte chvilku působit. Potom vyčistěte houbičkou a otřete hadrem nebo utěrkou do sucha.

Foto: Shutterstock

Čistá vana

Vana potřebuje stejnou péči jako umyvadlo. Když už máte po ruce čisticí prostředek na umyvadlo, nezapomeňte také na vanu. Nezanedbejte ani čistění dětských hraček do vody. Tím, že zůstávají mokré se na nich můžou tvořit plísně. Hračky omyjte a otřete do sucha a uložte na suché místo.

Čistý sprchový kout

Mytí sprchového koutu nebývá zrovna oblíbené. Na skle jsou velmi často vidět zaschlé kapky a šmouhy. Dobrým pomocníkem je v tomto případě stěrka. Použijte ji po každém koupání a setřete zbytky vody stěrkou. Tím se zbavíte zasychajících kapek vody. Ale když už je potřeba sklo vyčistit zkuste použít citrón a jedlou sodu. Citrón rozkrojte a položte ho na chvilku rozkrojenou částí do jedlé sody. Citrónem přetřete skleněné dveře a nechte působit. Dveře potom opláchněte vodou a vyleštěte suchým hadříkem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mollymaid, Goodhousekeeping