Proč je vhodné dávat na koberec kostku ledu

Občas se stane, že už nás nábytek v našem obýváku nudí a chceme udělat velkou změnu. Ta obnáší nejen přestavbu celé stěny i sedačky, ale dost dobře možná i nákup nového vybavení. Škatulata hejbejte se! Vše se vznese, jako mávnutím kouzelného proutku, a místnost se změní k nepoznání. Jenže i při radosti z nového uspořádání nám může něco pěkně pokazit náladu – otisky starého nábytku v koberci.

Protlačený koberec nevyhazujte!

Odstavili jste nábytek a na vašem koberci jsou nevzhledné otlaky? V prvé řadě je vždy vhodné myslet na to, že pokud už se do přestavby pouštíte, je ideální kusy koberce, které byly dosud zmáhány těžkým nábytkem, opět umístit tak, aby nebyly na očích. Přeci jenom se tyto mapy těžko dávají do původního stavu a pokud je necháte tak, praští vás nemile do očí vždy, když o ně zavadíte pohledem. Jedinou možností je využití našeho netradičního způsobu, který vše napraví a po otlacích nezbude ani památky!

Foto: Shutterstock

Kostka ledu, jako pomocník 

Netušili jste, že kostka ledu může zachránit nejen váš koberec, ale také vaše nervy, které netrpělivě pulzují s tím, když vaše snová realizace obývacího pokoje nedopadla dobře? Sledujte tento postup a inspirujte se, obyčejná kostka ledu vám skutečně pomůže.

Místa, kde byl otlak nejdřív řádně pročešte kartáčem a chvíli je vysávejte, aby se tkanina aspoň malinko narovnala. Jakmile budete hotovi, přiložte na místa kostky ledu a nechte do koberce prosáknout. V tuto chvíli nechte ledovou kůru působit ideálně přes noc, aniž byste se místa dotýkali nebo jinak zasahovali. Vlákna koberce přes noc krásně nabobtnají. Ráno tedy místo důkladně pročešte kartáčem, dlouho utlačovaná vlákna nabudou původního vzezření a po stopách nebude ani památka.

Jediným nedostatkem této techniky je, že čím větší otlak na koberci máte, tím více ledu budete muset použít, navíc kartáčování a vysávání už bude mnohem náročnější. Každopádně celá námaha stojí za to. Mít obývací pokoj, jako ze žurnálu, to je přece poselství každé renovace. 

Vezměte změnu do vlastních rukou a ničeho se nezalekněte! Ani otlaky od nábytku v koberci už vám nyní nemohou sfouknout úsměv z tváře. Ti nejefektivnější pomocníci se zpravidla nachází na dosah ruky a kostka ledu mezi ně rozhodně patří!

Foto: Shutterstock, zdroj: Familyhandman, NextDayFloors