Alobal je nedoceněný pomocník každé hospodyňky. Naostří nůžky a odstraní i rez

Foto: Pexels.com

Alobal najdeme doma snad úplně všichni. K čemu ho nejčastěji používáte? Kromě toho, že do něho lze zabalit potraviny, nabízí mnoho dalších využití. Inspirujte se a rozšiřte si obzory.

Odstraní rez

Se rzí v domácnosti bojujeme mnohdy neúspěšně, protože se tahle potvora nerada vzdává. I na hodně zrezivělé předměty je alobal jasná volba, rez lze s jeho pomocí totiž poměrně snadno seškrábat. Stačí alobal zmuchlat a zrezlé předměty mnout. Uvidíte, jakou službu vám alobal dokáže prokázat.

Foto: Pexels.com

Ostří nůžky

Stříhat něco tupými nůžkami? To je o nervy! Nemusíte hned nůžky vyhazovat a pořizovat nové, nůžky si snadno naostříte sami doma – jak jinak – nežli s pomocí alobalu. A jak na to? Vlastně úplně jednoduše, stačí totiž nůžkami alobal nastříhat.

Foto: Unsplash.com

Čistí gril

Ulepená mřížka od grilu dokáže potrápit, nejvíce v případě, kdy se chystáte grilovat a nechcete se dlouho zdržovat jejím čištěním. Chemie není potřeba, stačí totiž alobal, díky kterému nečistoty z mřížky odstraníte poměrně snadno a rychle.

Foto: Pexels.com

Leští stříbro

Pokud máte stříbrný šperk, na kterém se podepsal čas a každodenní nošení, dejte ho do hrnce společně s kouskem alobalu, lžičkou jedlé sody, lžičkou soli a horkou vodou. Šperk bude jako nový, uvidíte!

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!