Obejděte se bez sušičky. Vysušit prádlo lze i s obyčejnou pračkou

Sušení prádla bez sušičky může znít pro mnohé hospodyňky jako jedna velká noční můra, a to zejména během chladnějších měsíců, kdy bývá větší vlhko. Naštěstí však existuje jeden velmi snadný trik, jak toho můžete dosáhnout, a to pomocí obyčejné pračky, čistého ručníku a nastavení správného programu. Aby však byla metoda co nejefektivnější, je nutné ji provést ihned po vyprání oblečení. 

Sušení prádla pomocí obyčejné pračky 

Ačkoliv je sušička velmi užitečné zařízení, ne každý na ni má finanční prostředky nebo prostor v domácnosti. Naštěstí se však za účelem efektivního a rychlého uschnutí prádla obejdete i bez ní. Skvěle vám totiž postačí jednoduchý trik s obyčejnou pračkou, který možná funguje mnohem lépe než samotné zařízení, a to za výrazně nižší spotřebu energie. Kromě toho to nebude trvat takovou dlouhou dobu. 

Poté, co tedy vyperete své prádlo jako obvykle, nechte jej v bubnu pračky a pouze k němu přihoďte velkou osušku (je důležité vybrat takovou, která dobře saje a není již zašlá). Jakmile tak učiníte, jednoduše opět zavřete dvířka přístroje a nastavte na něm cyklus odstřeďování, přičemž zvolte nejvyšší možnou rychlost otáček. Nakonec zmáčkněte start a vyčkejte, dokud neuplyne stanovený čas na displeji. 

Po doprání prádla jej ponechte v bubnu pračky a pouze k němu přihoďte velkou osušku. Na pračce nastavte cyklus odstřeďování s nejvyšší rychlostí otáček. / Foto: Shutterstock

Pozor na zápach a plíseň 

Je samozřejmě možné, že některé kusy prádla budou ještě trochu navlhlé, ale zpravidla se tak nestává. Pokud ano, zaměřte se zejména na správné rozvěšení oblečení na sušák – musí mezi ním být dostatečně velké mezery, kudy bude proudit vzduch. V opačném případě by totiž mohla látka zatuchnout a následně začít zapáchat. To by nebylo příjemné ani pro vás, ani pro ostatní lidi, se kterými se pravidelně stýkáte (často nepomůže ani parfém). 

Foto: Shutterstock, zdroj: Cleanpedia, wikiHow