V 64 letech prodala nesplacený dům s hypotékou a přestěhovala se do obytného vozu

Foto: alino.info

Claire měla velký dům, velkou hypotéku a velký sen. Její touha po finanční nezávislosti ji přivedla až na myšlenku života v obytném autě. Trvalo celý rok, než poprvé vyrazila na cestu a od té doby jezdí “na plný úvazek”. Vítejte u Claire!

Lepší je vlastní malý domek než velký dům na hypotéku

Claire prožila celý dosavadní život jako umělkyně. Vždy cítila velkou vnitřní touhu po svobodě, ale umělecký život byl zároveň vykoupen nižšími příjmy. Než se rozhodla pro radikální změnu, obývala rozlehlý dům se čtyřmi ložnicemi a poměrně vysokými splátkami. 

Claire se na prahu důchodového věku rozhodla, že chce žít jinak. Prodala dosud nesplacený dům a dala se do studia. Každý den po celý rok sháněla materiály, informace a zkušenosti ohledně života na čtyřech kolech. Jakmile našla ty správné řemeslníky, její sen začal dostávat konkrétní obrysy.

Život v dodávce s vůní dřeva

Claire si pro svůj život zvolila dodávku Fiat Ducato maxi 2016 turbo Diesel. Auto je dlouhé 6 metrů a díky promyšlené vestavbě se do něj vejde plnohodnotná kuchyň, ložnice, koupelna s wc i pracovna. 

Aby se cítila jako doma, dala si Claire spolu s partou šikovných známých na vybavení skutečně záležet. Interiér vozu je obložen světlým masivním dřevem a dřevěná je i většina nábytku. Najdeme zde i typické babičkovské detaily, jako jsou malované porcelánové úchytky na skříňkách, háčkovaný přehoz na postel nebo klasická plechová konvice na kávu. 

Obytné auto je vyjma paliva zcela nezávislé na vnějších zdrojích – energii Claire získává ze solárních panelů na střeše, kterou také ukládá do akumulátorů.

Je to bezpečné? Buďte připraveni ihned odjet!

Jednou z nejčastějších otázek, které Claire dostává online i v reálném životě, je bezpečnost. Samotná seniorka na cestách se může zdát jako snadný cíl. Claire říká, že nocuje vždy na bezpečných místech a pokud si není 100% jistá, jednoduše nerozbaluje své venkovní posezení ani stínící roletu. Díky tomu je připravena během pár chvil kdykoliv vyrazit na cestu a případnému nebezpečí ujet.

Claire si však žádné potíže nepřipouští. Život na cestách je natolik svobodný a obohacující, že nějaký ten zádrhel k němu zkrátka patří. Každý je však bohatě vynahrazen novými příběhy a zajímavými lidmi, které majitelka na svých cestách potkává.

Zdroj / Fotografie: Alino.info.

Martina Nosálková

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.