Šikovné hospodyňky zatočily s plísní v bytě. Použily černou tabletu

Plíseň vzniká v bytě z důvodu zvýšené vlhkosti. Nejčastěji se objevuje kolem oken nebo v rohu místnosti. Pobyt v prostoru, kde se zdržuje plíseň, může být až zdraví nebezpečný. Plíseň produkuje toxiny, které způsobují alergické reakce. Proto, pokud na plíseň narazíte, je vhodné ji co nejrychleji odstranit. Běžné chemické prostředky, které se na odstraňování plísně prodávají, vydávají často štiplavý zápach. Naštěstí existuje jeden účinný způsob k likvidaci plísně. Stačí vám k tomu černá tableta, kterou máte ve své lékárničce.

Živočišné uhlí odstraní plíseň v bytě

Živočišné uhlí není pouze první pomocí v případě léčby trávicích obtíží. Černé uhlí můžete použít i v domácnosti, a to k likvidaci plísně. Pokud se na vaší zdi začne objevovat plíseň, nemusíte hned běžet do drogerie pro chemické postřiky. Stačí, když sáhnete do vaší lékárničky a vyndáte z ní živočišné uhlí. Smíchejte živočišné uhlí s vodou v poměru 1:2 a vytvořte hustou kašičku. Touto pastou následně potřete plesnivá místa na zdi a nechte půl hodiny působit. Po půl hodině tuto pastu setřete vlhkou houbičkou. Po plísni by neměla být ani památka. Pokud se znovu objeví, celý postup opakujte. Pokud vám z důvodu působení černého uhlí zeď zešedne, zkuste ji vyčistit či vymalovat.

Foto: Shutterstock

Černé uhlí jako pomocník v domácnosti

Živočišné uhlí vám v domácnosti pomůže nejen s plísní, ale dokáže zatočit i s nepříjemným zápachem. Stačí sypké uhlí nasypat do skříně, na toaletu nebo do spíže, bude tam fungovat jako pohlcovač zápachu. Černé uhlí můžete použít i jako přírodní barvivo, například při pečení na Halloween.

Živočišné uhlí a jeho využití v péči o tělo

Černé uhlí má také bělící účinky pro zuby. Smíchejte lžíci kokosového oleje se lžičkou aktivního uhlí v prášku do jemné pasty. Touto pastou si poté vyčistěte váš chrup. Zuby by měly být bělejší a také by se na nich neměly nacházet usazeniny. Z uhlí si můžete připravit i masku na obličej, díky čemuž bude vaše pleť hydratovaná a pružná.

Foto: Shutterstock, zdroj: Charcoalremedies, TheHealthyJournal