Sušení prádla lze výrazně urychlit. Uschne vám třikrát rychleji než normálně

Sušení prádla se může snadno pokazit a způsobit nepříjemný zápach oděvů. Pokud se chcete vyhnout problémům, můžete vyzkoušet jednoduchý trik s ručníkem. Ten totiž dokáže velmi dobře absorbovat přebytečné vlhko a usušit tak oblečení třikrát rychleji, než kdybyste ho nechali na slunci. Využít jej můžete i dalšími užitečnými způsoby. 

Ručník vám pomůže rychleji usušit vyprané prádlo 

Zejména během chladnějších měsíců může být sušení prádla problém. Ve většině domácností se totiž drží vlhko a prádlo tak nejenže schne pomaleji, ale může také začít velmi snadno zapáchat. Případným problémům se však lze poměrně chytře vyhnout, a to pomocí obyčejného ručníku. Stačí postupovat podle následujících kroků: 

  • Vezměte si čistý ručník a rozložte ho naplocho na vhodné místo.
  • Poté na něj položte oděv, který potřebujete usušit (rozložte ho také naplocho). 
  • Oba konce ručníku nyní pevně srolujte k sobě a pokuste se vytvořit kompaktní ruličku. 
  • Tuto ruličku následně stiskněte a otáčejte ze strany na stranu.

Pomocí této metody bude oblečení velmi rychle suché a to bez rizika poškození. Ručníky totiž dokáží velmi dobře absorbovat značnou část zbytkové vlhkosti v látce, díky čemuž zkracují dobu sušení. Jakmile budete hotovi, můžete oděv nechat ještě několik minut na slunci nebo topení a bude připraven na nošení. 

Foto: Shutterstock

Ručník můžete vložit také do pračky 

Ručník vám také dokáže pomoci pokud jej přidáte k vypranému prádlu. Stačí jej vložit do bubnu pračky a zařízení zapnout na proces odstřeďování. Aby byl výsledek co nejlepší, zvolte nejvyšší cyklus. Vždy se však raději ujistěte, že uvnitř nejsou žádné tkaniny, které by se mohly poškodit (zpravidla hedvábí). Jakmile bude hotovo, prádlo nebude tak mokré a uschne mnohem rychleji. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Lifehacker, wikiHow