Pokud vás omrzel ruch města, můžete si levně koupit celý ostrov s majákem

Řešíte momentálně koupi domu a přijdou vám ceny u nás až přehnaně vysoké? Hledáte nějaké klidné místo, kde byste byli obklopeni přírodou a v okolí by nikdo nebydlel? Máte rádi moře a mořské ptactvo? Máme pro vás jeden tip. Podívejte se s námi na malý ostrůvek s majákem ve Skotsku.

Ostrov Pladda

Ve Skotsku se prodává malinký ostrůvek Pladda za necelých 10 miliónů korun, což je srovnatelná cena s větším bytem v Praze. Na ostrově se nachází dům s pěti ložnicemi a přilehlý maják. V domě najdete také dva obývací pokoje, koupelnu, kuchyň a místnost s mrazícím zařízením. K domu patří také zahrada, která má kolem 10 000 m². Zahrada se dříve využívala pro pěstování ovoce a zeleniny. V dalších budově najdete ložnici, kuchyň, obývací pokoj a koupelnu. Nacházejí se tu také skladovací prostory, které mají rozhodně další potenciál. K domu patří také kamenný přístav, kde můžete kotvit s lodí.

Maják, který se nachází na ostrově byl postaven v roce 1790. V roce 1990 byl úspěšně zautomatizován. Tradiční světla byla nahrazena LED osvětlením, které je poháněno solárem.

Realitní kancelář, která ostrov nabízí, uvádí, že je potřeba dům zrekonstruovat. Protože tam léta nikdo nepobýval.

Foto: Shutterstock

Poloha ostrova

Ostrov je vzdálen 50 km od města Glasgow. Na ostrově žije přes 100 různých druhů ptactva. Na ostrůvek se dostanete pouze lodí. Nejbližším rušným místem je ostrov Arran, kde se nachází vesnička Kildonan. Tady najdete veškeré potřebné služby, obchody apod.

Z ostrova je překrásný výhled na ostrov Arran a na Severní Irsko. Když vás omrzí výhled, můžete si jít zarybařit, zahrát golf, projít si pěšky ostrov nebo si vzít plachetnici a vyrazit na širé moře.

Ostrov Pladda však není jediným ostrůvkem, který se momentálně prodává. Pokud jste milovník exotiky, je na prodej i malinký ostrov Iguana poblíž Nikaragui za necelých 12 miliónů korun.

Mít vlastní ostrov je rozhodně velmi lákavé a paradoxně v dnešní době levnější než dům či byt ve městě. Samozřejmě člověk musí mít svojí vlastní loď nebo finanční prostředky na její pořízení, vůli, a odvahu přestěhovat se do jiné země. Není to tedy volba pro každého.

Foto: Shutterstock, zdroj: Insider