Uvolněte zrezivělé šrouby jednoduše. Pomůže vám limonáda

Cola je známá pro svou sladkou a osvěžující chuť, avšak většina lidí neví, že může být také výborným pomocníkem v domácnosti. Díky svým bublinkám a kyselinám je skvělým čističem pro odstranění nečistot a skvrn z různých povrchů. Navíc se dokáže vypořádat i s nepříjemnými pachy, čímž zanechá vaše prostory čisté a skvěle vonící. Takže pokud máte doma láhev coly, můžete ji využít nejen k osvěžení svého těla, ale i k uklizení a provonění vašeho domova.

Díky svému nízkému pH a obsahu kyseliny fosforečné se tento nápoj stává skvělým univerzálním čističem. Dokáže účinně odstranit skvrny od rzi a mastnoty, stejně jako nánosy vodního kamene. Je to skvělý pomocník při úklidu a udržování čistoty v domácnosti.

Cola vás zbaví rzi

Cola vám pomůže rovněž při odstraňování rezavých skvrn. Stačí, když jednoduše ponoříte zrezivělé předměty do nádoby s colovou limonádou a po krátké době ji vyčistíte. Tento trik funguje nejenom s nářadím, šrouby či mincemi, ale i se šperky. Po opláchnutí a vyleštění budou vaše věci zase vypadat jako nové. A pokud máte potíže s povolováním zrezivělých šroubů, zkusit je zalít colou a nechat ji chvíli působit. Cola udělá veškerou práci za vás a šrouby se budou povolovat snadno. Tak proč si neudělat život jednodušší s pomocí jedné lahve Coly?

Foto: Shutterstock

Pomůže vám i s mastnotou

Při odstraňování mastných skvrn na nádobí nebo textilu můžete rovněž použít colu. Stačí nalít trochu coly a nechat ji pár hodin působit. Poté jen opláchnout či vyprat běžným způsobem a skvrny zmizí. Je to rychlý a jednoduchý způsob, jak se zbavit nepříjemných mastných skvrn.

Cola jako odvápňovač

Je rovněž skvělým prostředkem pro odvápnění. Pokud chcete snadno vyčistit rychlovarnou konvici, jednoduše do ní nalijte colu, nechte ji projít varem a poté ji nechte ještě alespoň 30 minut působit. Poté jen vylejte limonádu a důkladně konvici opláchněte. Tuto metodu lze využít i u kapslových kávovarů, kde pomůže pročistit všechny ucpané cesty.

Foto: Shutterstock, zdroj: CarandDriver, No-frills-sailing