Rostliny vhodné do koupelny. Bude se jim tam náramně dařit

Koupelna je místo relaxace a očisty, kde by se měl každý cítit příjemně. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak toto místo oživit a dodat mu hezčí vzhled, můžete v ní začít pěstovat rostliny. Zaměřte se zejména na druhy, kterým se daří ve vlhkém prostředí.

Rostlina z tropických pralesů oživí vaši koupelnu

Rostliny dodají každé místnosti speciální kouzlo a vdechnou do něj trochu života. Není proto divu, že je většina lidí umísťuje téměř všude po své domácnosti. Co se však týče koupelny, měli byste vybírat rozumně, neboť v ní je nadměrné vlhko. Prázdná místa, například na policích nebo u umyvadel, dokáže skvěle oživit Bostonská kapradina. 

Jedná se o zelenou rostlinu, která pochází z tropických pralesů ve střední Americe. Kromě zkrášlení místnosti vám proto mimo jiné pomůže absorbovat veškerou vlhkost a páru po horké sprše či koupeli. Velmi dobře pak také čistí vzduch od toxinů a navíc vypadá hezky. 

Foto: Shutterstock

Místnost můžete rozzářit i více barvami 

V případě, že chcete svou koupelnu rozzářit více barvami, můžete si pořídit tzv Květ Plameňáka, který zbožňuje horká a zapařená místa. Mimo jiné jej skoro není nutné zalévat a ačkoli má zelený stonek, každou návštěvu zaujme svým sytě červeným listenem. 

Do koupelny se také vyplatí pořídit si orchideje, které jsou na rozdíl od předchozí rostliny dostupné v mnoha barvách. Nejjednodušší na pěstování jsou tzv. Motýlí orchideje, které potřebují vlhkost, světlé místo bez přímého slunce a aby vydržely co nejdéle, stačí je zalévat pouze jednou týdně. Jejich pořízením však dodáte místnosti příjemnou atmosféru a mile překvapíte každého, kdo tam zavítá. 

Foto: Shutterstock, zdroj: marthastewart