Zbavte se zápachu z cibule v domácnosti snadno a rychle

Cibule jednoznačně patří do našich kuchyní. Nejen díky své chuti a aromatu, které obohatí mnoho jídel. I když může být její zápach nepříjemný, látky obsažené v ní jsou pro naše zdraví nepostradatelné. Vitamíny C a B6, draslík, folát a antioxidanty jako quercetin mají prospěšné účinky na naše tělo, a to jak v podporování správné funkce našeho srdce, tak v boji proti nežádoucím bakteriím.

Její konzumace pomáhá rovněž snižovat hladinu cukru v krvi a udržovat správnou funkci trávení. Její antibakteriální účinky dokáží zamést s bakteriemi způsobující zubní kaz a onemocnění dásní. Takže i když se nám někdy nezamlouvají cibulové vůně, stojí za to si ji zařadit do jídelníčku.

Možnost, jak se zbavit zápachu z úst po snězení cibule

Mnoho lidí se cibuli vyhýbá kvůli nepříjemnému zápachu, který nám po její konzumaci může zůstat v ústech. Existuje několik tipů, jak se tohoto zápachu zbavit tohoto a mít tak možnost bez obav zařadit cibuli do svého jídelníčku. Jedním z nich je konzumace čerstvého petrželového lístku, který vám pomůže neutralizovat zápach.

Další možností, kterou můžete vyzkoušet, je žvýkání čerstvé máty či citronové kůry. Také můžete zkusit opláchnout ústa octem nebo směsí citronové šťávy s vodou. Důležité je rovněž pečlivé čistění zubů i jazyka po její konzumaci. S těmito jednoduchými triky se zbavíte nepříjemného zápachu a můžete si tak dopřát výhody, které cibule přináší pro vaše zdraví.

Foto: Shutterstock

Návod, díky kterému můžete odstranit zápach z domu

Citrusy

Citrusové plátky jsou skvělým způsobem, jak eliminovat nepříjemné pachy v kuchyni. Kromě toho, že působí jako přírodní osvěžovač vzduchu, mají také schopnost neutralizovat zápachy, které se uvolňují při vaření. Stačí jednoduše nakrájet citron, limetku, pomeranč nebo grapefruit na plátky a nechat je v misce na kuchyňském stole. Tak se příjemně zbavíte zápachu cibule, a navíc si vychutnáte příjemnou citrusovou vůni.

Kávová zrna

Rozprostřená kávová zrna v kuchyni mohou efektivně zneškodnit zápach cibule. Jejich silná a příjemná vůně přebije nepříjemné pachy a pomůže vám prostor osvěžit. Stačí je jednoduše umístit na talíř či do malé misky a nechat je působit. Bude se z nich postupně uvolňovat aroma, které pomůže eliminovat nepříjemný zápach a zanechá v kuchyni příjemnou vůni kávy.

Foto: Shutterstock, zdroj: SouthernLiving, wikiHow, Healthline