Plíseň ihned zmizí. Stačí použít čajový sáček a sůl

Plíseň v domácnosti je nebezpečný problém, který nejenže vypadá škaredě, ale zároveň ohrožuje vaše zdraví. Jelikož za ní ve většině případů stojí vlhkost, můžete se jí zbavit pomocí správných produktů, které ji dokáží pohltit. Obzvláště dobře se v takovém případě osvědčily obyčejné čajové sáčky a sůl, které stačí smíchat s esenciálním olejem. 

Jednoduchý trik, jak se zbavit plísně 

Pokud máte doma nadměrné vlhko a všimli jste si rostoucí plísně, nemusíte nutně kupovat drahé výrobky z velkoobchodů. Ty často obsahují chemii a s problémem si neporadí natolik, jako některé přírodní produkty. Potřebovat budete akorát 3 aromatické čajové sáčky, půl kilogramu hrubé soli a trochu esenciálního oleje (dle vlastního výběru). Spolu s těmito ingrediencemi si také připravte dvě skleněné nádoby a dva kusy látky. 

Jdeme na to

Jakmile budete připraveni, do každé skleněné nádoby nasypte 250 gramů soli. K té následně přimíchejte obsah čajových sáčků (rozdělte ho na polovinu) a směs pokapejte vaším oblíbeným esenciálním olejem. Stačí 5 kapek do obou nádob, načež celý obsah důkladně promíchejte. Poté vezměte látku a pomocí gumičky ji připevněte na vrchol sklenic, které uzavřete víčkem.

Foto: Shutterstock

Odvlhčovače můžete umístit do koupeny či ložnice 

Takto připravené odvlhčovače uložte na 3 dny do ledničky a občasně s nimi zatřepejte. Po uplynutí stanovené doby budou nádoby připravené k použití. Stačí je otevřít a vložit do míst, kde je nejvíce vlhkosti (zpravidla to bývá koupelna a ložnice), a nechat působit. Kromě zamezení rozvoje plísně tímto způsobem provoníte domácnost. 

Domácí odvlhčovače budou plnit svou funkci dlouhé týdny. Dejte si však pozor, pokud sůl začne vlhnout. V takovém případě bude lepší proces opakovat a připravit si je znovu.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, Beyondtoxics