Uzly na řetízku pomůže vyřešit špetka másla. Už vás trápit nebudou

Šperky se staly oblíbeným doplňkem pro téměř každou ženu. Mezi nejčastěji nošené kousky patří různé typy řetízků. Některé mohou sloužit jako krásná ozdoba, jiné jako památka. O to více člověka zamrzí, když se zamotají a vytvoří na řetízku uzel. A ruku na srdce, rozmotat utažený uzlík je někdy nadlidský úkol. Proto jsme pro vás přichystali několik užitečných tipů, jak vzniklé uzly jednoduše rozmotat.

Rodiče s malými dětmi mají výhodu

Pro ty, kteří mají doma malé děti nebo miminka, představuje první metoda skvělý způsob, jak se vypořádat s uzly na řetízku. Stačí několik kapek dětského oleje, kterými potřete uzel na šperku. Poté můžete použít jehlu nebo špendlík k opatrnému rozplétání uzlu. Tato metoda nejenže ušetří váš čas a nervy, ale také chrání vaše oblíbené šperky před poškozením.

Pokud je ale uzlík odolnější a nechce si nechat domluvit můžete zkusit jinou metodu. Zamotaný řetízek ponořte do teplé vody s trochou jemného saponátu. Po chvíli ho vyndejte a opatrně protřete zamotané části mezi prsty. Krouživé pohyby pomohou uzel uvolnit. Následně opláchněte náhrdelník v čisté vodě, zbavte ho zbylých nečistot a řádně osušte.

Foto: Freepik

Máslo na řetízku také pomůže

V některých případech nám může také pomoci obyčejné máslo. Nejdříve se ale musíme náležitě připravit. Budete potřebovat naprosto běžné máslo a ideálně jemný hrot nebo jehlu pro drobnější práce. Vždy pracujte na čistém, suchém a rovném povrchu. Výrazně vám to usnadní manipulaci a práci.

Naneste malé množství másla na místo, kde se uzel nachází, a jemně masírujte. Máslo pomůže snížit tření mezi vlákny řetízku a usnadní rozvolňování uzlů. Jestliže uzly neustupují, můžete použít jemný hrot nebo jehlu k opatrnému rozplétání vláken. Je důležité postupovat opatrně, abyste nezpůsobili jiné poškození řetízku nebo neutáhli uzly ještě víc. Po úspěšném rozmotání uzlů řetízek řádně očistěte.

Foto: Shutterstock, zdroj: ehow, wikiHow