Ruční pletení bez použití jehly. Jednoduchá výroba vlastního oblečení

Neutrácejte za drahé vlněné doplňky, abyste si mohli dopřát pocit tepla během chladných dnů a zim. Popíšeme vám jednoduchý postup, díky kterému si budete moci sami vyrobit oblečení z vlny, aniž byste potřebovali jehlice či jiné složité vybavení. Stačí si vybrat nějaký návod na výrobu šály, rukavic, nebo čepice a pustit se do práce.

Začněte s učením se plést

Takto si můžete vytvořit vlastní stylové doplňky, které vás budou hřát a navíc k tomu budou ještě unikátní A kdo ví, možná v ručním pletení naleznete nový koníček a oblíbené hobby. Takže neváhejte a pusťte se do práce, vaše vlněné doplňky budou jedinečné a vaše peněženka to ani nepozná.

Metoda pletení bavlny, o které se budeme bavit, je skvělá pro všechny úrovně zkušeností, jak pro pokročilé, tak i úplné začátečníky. Vystačíte si s obyčejnými nůžkami a můžete začít s tvorbou! A když vás tato technika chytne, můžete se postupně dostat k složitějším a složitějším vzorům nebo výrobkům.

Představme si postup na pletení pomocí prstů

V této technice tkaní budete používat jednu ruku jako tkalcovský stav, zatímco s druhou budete pracovat s vlnou. Začněte tím, že vezmete konec příze mezi palcem a ukazováčkem a postupně protáhnete přízi za jednotlivými prsty směrem k malíčku. Poté obtočte přízi kolem malíčku a postupujte směrem k palci v opačném směru.

Pak prsteníček obtočte zepředu, prostředníček vzadu a ukazováček zepředu. Tuto sérii opakujte až zase dorazíte k ukazováčku. Poté nechte přízi ležet a zaměřte se na jednotlivé smyčky, které se vytvořily na prstech. Na každém prstu byste měli mít přesně dvě smyčky.

Foto: Shutterstock

Přetahování ok

Držte konec příze palcem, abyste ji během práce s vlnou nepustili, a začněte přetahovat. Začněte s ukazováčkem, přetáhněte spodní oko přes prst a pokračujte i s ostatními. Jakmile přetáhnete malíček, budete mít na každém prstu jedno oko. Posuňte řadu níže a pokračujte. Potom se vraťte k obtáčení prstů přízí od prostředníčku až k malíčku a zpět, abyste měli na každém prstě opět dvě očka. Tímto způsobem pokračujte až do doby, než dosáhnete potřebné délky.

Napište nám a podělte se o vaše zkušenosti s pletením na prstech.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, gatheringbeauty