Skvělá zálivka na orchidej s použitím mléka. Pak vám bude kvést nepřetržitě

Orchideje si právem drží elitní postavení mezi květinami. Když se řekne orchidej, každého napadne něco vzácného, krásného a také luxusního. O tyto pokojovky však není žádná legrace se starat. Proto vám přinášíme jednoduché rady, jak květinám pomoci ve zdravém a silném růstu.

Vhodné místo pro orchideje

Na vnitřních parapetech můžeme často za okny vidět právě orchideje. Tyto květiny potřebují dostatek slunečního svitu a také pravidelnou péči. A zrovna umístění u okna pro ně může znamenat i záhubu.

Orchideje jsou totiž velice citlivé na změny teploty. A právě u okna, které 100 % netěsní, se mohou tyto výkyvy projevit jako první. Zároveň máme v těchto místech nejčastěji topení, a tak jsou květiny vystaveny střídání vysoké a nízké teploty.

Vyzkoušejte zálivku s mlékem

Teď už ale k tomu, jak orchidej udržet zdravou a stále plnou květů. Dosti netradiční a zároveň velice účinné je mléko. I když to zní zvláštně, tak malé množství této suroviny opravdu může pomoci vašim orchidejím k dlouhotrvajícímu květu.

Mléko účinně bojuje proti mšicím a plísním. Navíc působí i jako hnojivo, které plodinám dodává živiny. Mléko lze používat i pro přilepšení paprik, okurek nebo rajčat. Použít ho můžete v klidu i k orchidejím. Pozor ale na jeho dávkování.

Pokud se odhodláte použít mléko jako zálivku pro orchideje, dodržte následující postup. Zaprvé je vhodné použít čerstvé mléko namísto toho trvanlivého, abyste květině dodali co nejvíce živin. Zároveň ale mléko musíte naředit vodou. Klidně použijte zbytek mléka v krabici, kterou naplníte z části vodou. Tato „mléčná voda“ pak vaší orchideji dodá sílu a látky potřebné pro skoro nikdy nekončící květ.

Foto: Shutterstock

Z pralesu až do našich domovů

Orchideje pocházejí z pralesa, a tak preferují vyšší vlhkost. Tu doma těžko udržíte, a tak na květinu používejte pravidelně rozprašovač s vodou. V ideálním případě orchidej zalévejte pouze dešťovou vodou nebo alespoň odstátou kohoutkovou. Půdu je vhodné orchidejím dodat spíše kyselejší, a to zhruba okolo hodnoty pH 6.

Orchideje krásně rozzáří váš domov a ozdobí každý parapet. Jen je třeba těmto vzácným květinám věnovat dostatek pozornosti a péče. Při troše snahy se však z orchideje může těšit skoro každý.

Foto: Shutterstock, zdroj: justaddiceorchids, orchidbliss