Solární panel si můžete vytvořit i z použitých plechovek. Ušetříte pak za elektřinu

Vyrobit si vlastní solární panel z použitých plechovek. Sci-fi? Kdepak, je to opravdu možné! Stačí být jen lehce manuálně zručný a už budete vyrábět energii ze slunečních paprsků. Nejen že tím ušetříte finance, ale navíc získáte ekologický zdroj tepla. Jak je možné, že to funguje?

Co budete k výrobě solárního panelu potřebovat?

Jako první přišli s tímto inovativním řešením farmáři. Zjistili, že stačí pár použitých plechovek a levné ekologické řešení pro vytápění je na světě.

Pro výrobu solárního panelu si připravte okenní rám, který může být použitý, o rozměrech zhruba 120×60 cm. K výrobě panelu o těchto rozměrech potřebujete zhruba 70 plechovek. Ty je nejdříve potřeba obrousit a natřít černou barvou. Tím maximalizujete jejich pohlcování tepla. Na jednom konci plechovky vytvořte otvor pro průchod vzduchu a na druhém prostor pro odvětrávání.

Jak vyrobit domácí solární panel z plechovek

Do použitého okenního rámu vložte plechovky na sebe a vyplňte s nimi celý prostor. Na jednom konci rámu pak vytvořte otvor pro odvod teplého vzduchu a na druhý konec umístěte drobný ventilátor pro ochlazování. Tímto zábavným způsobem si můžete vyrobit vytápění i pro váš domov. Tak proč to nezkusit? Vývod vyhřátého vzduchu dobře zaizolujte, abyste nepřišli o všechno teplo.

Foto: Shutterstock

Už stačí jen slunce

Zbývá už jen celý přístroj umístit na slunce. Vyberte místo s plným slunečním svitem po co nejdelší dobu. Ušetříte za energie, a navíc se budete moci těšit z ekologického řešení. Nejen, že snížíte spotřebu elektrické energie, ale také upotřebíte použité plechovky, které by skončily v koši. Pokud doma rádi něco vyrábíte, tento solární panel byste rozhodně měli vyzkoušet.

Foto: Shutterstock, zdroj: BetterPlanetMaker, Pinterest