Spolehlivá bariéra proti pavoukům. Není vidět, a přesto ji nepřekročí

Trápí vás nevyžádaní obyvatelé vašeho domova se čtyřmi páry nohou? Boj proti stále se objevujícím pavoukům vám možná přijde nekonečný. My vám ale dnes poradíme, jak se jich snadno a mírumilovně zbavit jednou provždy.

I když se pavouci v našich domovech mohou vyskytovat po celý rok, právě s nadcházejícím podzimem se jejich aktivita výrazně zvyšuje. Co si s tím počít?

Mátový olej zažene pavouky a provoní váš domov

Pavouky můžete jednoduše zapudit pomocí různých pachů. Tito tvorové nemají příliš v lásce vůni máty. Právě na ni proto vsaďte. Pořiďte si aromalampu nebo difuzér a provoňte tak svůj domov tímto repelentem proti pavoukům. Mátový olej můžete aplikovat i přímo v místech s nejvyšším výskytem těchto nezvaných hostů jako jsou různá zákoutí a praskliny.

Vsaďte i na další vonné bylinky

Kromě máty pavouci nevyhledávají i další voňavé rostliny. Patří k nim například eukalyptus, skořice nebo levandule. Ta navíc odpuzuje i moly, a tak vám poskytne hned několik výhod najednou. Skořici lze jednoduše rozmístit po domě ve formě celých tyčinek. Olej z eukalyptu je zase nejvhodnější přidat do aromatického difuzéru.

Foto: Shutterstock

Nezanedbávejte pravidelný úklid

Nejlepší zbraní proti pavoukům však zůstává pečlivý pravidelný úklid. Pokud poctivě odstraníte všechny pavučiny v domě, pavouky jen tak nepotkáte. Je ale třeba nezapomenout ani ta nejzapadlejší místa. Ty mají pavouci totiž nejraději. Po čase se i přes dokonalý úklid pavučiny stejně objeví, a proto ho podpořte například některou z výše uvedených bylinek pro co nejlepší výsledek.

Pavouci jsou velmi užitečnými tvory, a proto je ze svého domova vyžeňte opatrně. Použít vonné bylinky jako repelent je rozhodně vhodnější volba než aplikovat chemické přípravky na hubení škůdců. Aromatické oleje navíc příjemně osvěží váš domov. 

Foto: Shutterstock, zdroj: CountryLiving, FarmersAlmanac