Sprchový kout čistý za pár minut. Nemusí to být dřina, stačí využít osvědčených postupů

Kdo by chtěl dělat domácí práce! Sprchový kout poskytne mnoha hospodyňkám obzvlášť těžké chvíle. Kéž by zůstala tak dokonale čistá, jako byla na začátku! Pojďme se podívat, jak ji rychle a zdatně vyčistit a jak se této neoblíbené činnosti vyhnout.

Sprchový kout je místem, které využíváme každý den. Je to semeniště mikroskopických organismů, na vstupech a příčkách je mnoho šmouh a zaschlých nečistot. Nezbývá než stále dokola čistit, čistit, čistit. Je však zásadní využívat tolik chemikálií v případě, že potřebujete uklidit místnost? Ne! Sprchu můžete vyčistit, aniž byste museli investovat peníze do nákladných čisticích prostředků, a je to mnohem jednodušší — stačí vám 2 přípravky, které má každý doma.

Použijte rady od zkušenějších a užívejte si čistého sprchové koutu

Klíčem je jedna nádoba tekutého čisticího prostředku a jedna sklenice octa. Pak si nachystáme láhev s rozprašovačem a mycí utěrku. Začněte zahříváním octa v mikrovlnné troubě nebo na sporáku. Ujistěte se, že není horký, měl by být teplý — dostatečně teplý, abyste v něm udrželi prst. Vlijte ho do rozprašovače s mýdlem. Držákem však netřepejte, zpěnilo by se a to nepotřebujete. Nakonec stříkněte směs do sprchy a rozetřete ji utěrkou. Po půl hodině umyjte sprchu studenou vodou a máte hotovo.

Foto: Shutterstock

Víte, jak se vyhnout zdlouhavému drhnutí koupelny a sprchového koutu?

Zásadní je větrání. Pokud máte v koupelně okno, po použití sprchy ho alespoň na hodinu otevřete. V případě, že ne, zapněte na 30 minut ventilátor. V neposlední řadě nezapomeňte nechat otevřené vstupy do sprchového koutu a na toaletu.

  1. Rozměr dlaždic — čím větší rozměr, tím méně spár a méně čištění.
  2. Výplň spár — použijte hydrofobní spárovací hmotu. Dokáže si dlouho udržet barvu a hladký povrch.
  3. Přípravek na úpravu vody — v případě, že víte, že máte v domácnosti tvrdší vodu, je přípravek na úpravu vody nepochybně přínosný.
  4. Panty — vyberte si sprchu, která má čepy a otočný mechanismus posuvných dveří (ideálně celokovový, vyznačuje se delší životností a daleko lepší užitností).
  5. Odtokové žlábky — při vhodném vyspádování podlahy, bude odtékání vody rychlé.
  6. Sprchová hlavice — správná sprchová hlavice může být skutečnou pomocí. Nejlépe si pořiďte takovou, která má silikonové výtoky. Vodní kámen nebude mít šanci se usadit.

Zatímco sklo vyžaduje obvyklou péči — doporučujeme používat stěrku na stírání kapek vody po sprchování. Stírání kapek také zabrání usazování vodního kamene. V případě, že se potřebujete co nejvíce vyhnout zanesenému sklu, zásadně ho omezte a dejte ho pouze na jednu stěnu. Sprchové zástěny jsou chloubou každé umývárny a s obvyklou údržbou mohou zůstat stejně skvělé, jako když jste je koupili!

Foto: Shutterstock, zdroj: Homestolove