Tablety do myčky mají mnoho využití. Vyčistit s nimi můžete třeba odpad

Tablety do myčky jsou běžně používány k čištění nádobí, skla a příborů, ale málokdo ví, že mohou být vynikajícím pomocníkem i v jiných oblastech domácnosti. Tyto tablety jsou plné aktivních látek, které mohou usnadnit jinak složité čištění v mnoha různých situacích. Inspirujte se několika kreativními způsoby, jak využít tablety do myčky i jinak než je obvyklé.

Čištění koupelny

Tablety do myčky mohou být skvělým prostředkem na čištění koupelnových povrchů. Stačí je rozpusťte ve vroucí vodě a pomocí této směsi umyjte vanu, umyvadlo a obklady a všechny spáry. Aktivní složky tablet pomáhají odstranit nečistoty a zároveň vše výborně vydezinfikují. Navíc po sobě tableta zanechá i nezaměnitelnou vůni čistoty.

Odstraňování zápachů

Pokud válčíte se silným zápachem v odpadkovém koši, stačí jednu tabletu rozpustit v horké vodě a vzniklou směsí páchnoucí odpadkový koš vyčistit. Aktivní složky pomáhají eliminovat pachy a nečistoty a zanechají koš hygienicky čistý a svěží. To samé lze praktikovat i pračky, jelikož i pračky potřebují pravidelnou údržbu. Vložte tabletu do prázdné pračky a pusťte cyklus na vysokou teplotu. To pomůže odstranit usazený vápník a ostatní nečistoty, které se zde hromadí a způsobují nepříjemný zápach.

Odstraňování usazenin v toaletě

K odstranění usazenin a zápachu na záchodě lze také využít obyčejné tablety do myčky. Vložte jednu tabletu přímo do mísy, nechte přes noc působit, a potom spláchněte. Výsledkem bude čisté a provoněné WC.

Foto: Shutterstock

Odstranění skvrn z oblečení

Některé tablety do myčky lze použít i k odstranění silných a odolných skvrn na oblečení. Rozpusťte polovinu tablety v horké vodě a následně tuto směs použijte na skvrnu. Nechte krátce působit a poté opláchněte. Dejte pozor na to, aby se tablety nepoužívaly na citlivé tkaniny. Vhodnější je tuto metodu použít na více odolné textilie, například na monterky, případně jiní pracovní oblečení.

Čištění houbiček na nádobí

Pokud používáte mycí houbičky většinou se stává, že se rychle zašpiní a začnou páchnout. Pokud máte hluboko do kapsy a držíte si houbičky tzv. “na doraz”, lze tento problém snadno řešit. Stačí vložit houbičky do myčky společně s nádobím. Po opláchnutí budou houbičky zase svěží a připravené k použití.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheKitchn, RealHomes