Vodní kámen ze sprchové hlavice sám pustí. Ušetříte tak peníze i čas

Řešit vodní kámen na sprchové hlavici není nic příjemného. Kvůli ucpaným tryskám stříká voda do všech stran a proud je nepravidelný. Mytí se tak stává obtížnější a po každém použití sprchy můžete rovnou vytírat celou koupelnu. V ucpaných tryskách se také začínají množit plísně a bakterie. Jak ale tento nepříjemný problém vyřešit, aby pro vás bylo sprchování opět relaxační zážitek a ne důvod k vzteku?

Tvrdá voda je problém spousty domácností

Většina českých domácností má problém s tvrdou vodou. Nejen, že vysušuje při mytí pokožku, ale také se její krystalky usazují ve vašich spotřebičích i v koupelně, a vzniká tak vodní kámen. Vodní kámen nezpůsobuje jen nevzhledný bílý povlak, ale pokud ho včas neodstraníte, může snížit životnost vašich spotřebičů, jako je třeba rychlovarná konvice, myčka, pračka nebo sprchová hlavice. Na pití není tvrdá voda také úplně nejvhodnější, pořiďte si proto filtr na vodovodní baterii nebo filtrační konvici na vodu.

Jak vyčistit vodní kámen

Vodní kámen ze sprchové hlavice dokonale odstraníte jedlou sodou. Jedlá soda patří mezi všestranné a účinné pomocníky ve vaší domácnosti. Navíc díky jejímu použití nezatížíte vaši domácnost zbytečnou chemií. Jak tedy vyčistit sprchovou hlavici? Do misky dejte dvě lžíce jedlé sody, půl hrnku octa a čtyři kapky jaru nebo jiného přípravku na mytí nádobí. Pro příjemnější vůni můžete přidat i několik kapek citronové šťávy. Vše smíchejte dohromady.

Foto: Shutterstock

Speciální zábal

Následně tuto směs naneste starým kartáčkem na zuby na ucpané trysky, a nechte působit alespoň půl hodiny. Po uplynutí této doby odstraňte kartáčkem jemným pohybem všechny nánosy a opláchněte horkou vodou. Sprchové hlavici můžete také připravit speciální zábal z jedlé sody. Směs naneste na hlavici a zabalte ji do igelitového sáčku. Nechte působit přes noc. Poté opět vyčistěte kartáčkem a opláchněte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Xitrosti, EasyBathrooms