Zahradníci kupují ocet po litrech. Likvidují jim plevel i hmyz

Ocet je nepostradatelná tekutina v kuchyni. V současné době je velmi populární využívat ocet i pro úklid domácnosti. Nevyužívá se obyčejný ocet do kuchyně, ale ocet bílý, který není tolik štiplavý. Věděli jste, že ocet ocení i vaše zahrada?

Účinná zbraň proti plevelu ve spárách

Každý, kdo má na části zahrady dlažbu, bojuje s prorůstáním plevelu ve spárách. Dost často se stává, že vytrháváme nežádoucí rostliny a zůstane nám kořen v půdě. Po pár dnech začne plevel prorůstat znovu. V boji proti dalšímu prorůstání vám pomůže ocet. Postříkejte jej přímo na rostliny nebo nalijte mezi spáry a zbavíte se rostlinek jednou pro vždy.

Foto: Shutterstock

Zbraň proti komárům

Na některých místech zahrady, kde je vlhčí prostředí se můžou v létě hromadit komáři. Což potom dost narušuje večerní grilovačku nebo jen pohodu na zahrádce. Navíc pokud máte v domě okna do zahrady můžou vás komáři navštívit otevřeným oknem i doma. Skvělým lapačem se stává jablečný ocet.

Smíchejte 2 lžičky octa, 100 ml teplé vody, lžíci cukru a lžičku prostředku na mytí nádobí. Výslednou směs promíchejte, nalijte do hlubší misky na vhodné místo. Vůně tekutiny je bude lákat a utopí se.

Očista zahradního nářadí

Bílý ocet se skvěle hodí na úklid celé domácnosti. O úklidu garáže a zahradního nářadí to platí také. Využijte čistící sílu octu, poradí si se zašlou špínou i rzí. Nářadí namočte do octa a nechte působit několik hodin. Potom namočenou houbičkou ocet opláchněte a nářadí vysušte opravdu do sucha. Nemusíte se bát, že by vám octový zápach zamořil garáž nebo zahradní domek. Bílý ocet není štiplavý.

V případě, že využijete jablečný ocet, tak nechte nářadí několik hodin na vzduchu. Nepříjemný kyselý odér opravdu brzy vyprchá.

Foto: Shutterstock, zdroj: quickenloans, bobvila, gardeningknowhow