Plato na vajíčka zajistí obří úrodu ředkviček

Ředkvičky patří mezi oblíbenou zeleninu, kterou se dají vyšperkovat zeleninové saláty nebo připravit lahodná pomazánka. Pokud chcete tuto zeleninu pěstovat i doma, není problém. Pěstování vlastních ředkviček je snadné, stačí jim jen dopřát vhodnou zeminu a dostatek slunečního svitu.

Co je k pěstování ředkviček potřeba

Ředkvičky by se měly pěstovat v půdě, která má neutrální nebo mírně kyselé PH. Skvěle jim svědčí dobře propustná půda s dostatkem organického hnojiva. Do zeminy proto klidně přidejte kompost nebo uleželý hnůj. S hnojem ale opatrně. Čerstvý hnůj může obsahovat škodlivé bakterie a mohl by zároveň podpořit rozrůstání plevele, který by sazenice ředkviček mohl poničit. Pokud nemáte hnůj ani kompost, použijte hnojivo s vyšším obsahem dusíku.

Vysejte ředkvičky správně

Pokud máte zálusk na jarní úrodu, zasazujte ředkvičky během dubna a května. Pro podzimní sklizeň vysévejte ředkvičky během srpna. Při sázení semen do řádků nechte mezi semeny rozestup alespoň tři centimetry. Nechcete běhat po zahradě s metrem? Přizvěte si na pomoc plata od vajíček. Když do plata vyřežete otvory zhruba tam, kde předtím byla vajíčka, získáte ten správný rozestup mezi semeny.  Plato položte na záhon a do každého vyřezaného otvoru vložte jedno semínko. Díky tomu bude mít ředkvička dostatek prostoru pro růst a zároveň se kolem ní nebude rozrůstat plevel. Sazenice vám takto mohou vzejít během deseti dnů.

Zdroj: YouTube

Pozor na rostliny v okolí a velkou vlhkost

K ředkvičkám nevysévejte zelí, brambory nebo kukuřici. Naopak jim prospějete, když v jejich blízkosti vysázíte rajčata, celer, okurky nebo mrkev. Ředkvičky by měly mít dostatek vláhy, ale pozor na jejich přelévání. Tím můžete způsobit krustování půdy a sazenicím se kvůli tomu nebude moc dařit. Přehnal se prudký liják a máte z krustování půdy strach? Prohrábněte ji hrabičkami nebo ji jemně okopejte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Almanac, Savvygardening, YouTube