Podzim ve skleníku. Co pěstovat?

Foto: Unsplash.com

Podzim se každým rokem nese ve znamení sklizně. To, co jsme zasadili na jaro, si teď konečně po několikaměsíční péči sklízíme. Pokud vás však zahradničení baví, pokud si chcete něco pěstovat i během chladnějšího podzimu, nikde není napsáno, že to udělat nemůžete. Právě naopak – i na podzim můžete leccos pěstovat, třeba právě ve svém skleníku. Ale co pěstovat? A jak na pěstování ve skleníku?

Mnozí lidé u zahradničení relaxují. Během podzimu se tak těžce loučí s tím, že se přes zimu nebudou moct o rostlinky a budoucí zeleninu starat. Naštěstí lze skutečně leccos pěstovat ve sklenících. Pěstování ve sklenících nám připomene jaro, i když venku bude kralovat podzim.

Pěstování ve skleníku není nic těžkého. Jenom stačí do půdy vysít ta správná semínka nebo sazeničky. Při pěstování ve skleníku však potěší to, že semínka brzy zakoření a brzy se tím pádem dočkáte čerstvé úrody.

Foto: Unsplash.com

Jaká zelenina je vhodná pro podzimní pěstování ve skleníku?

Odborníci doporučují sáhnout spíše po raných odrůdách, které mají krátkou vegetační dobu. Vegetační dobou se rozumí čas, který potřebuje rostlina od výsevu do sklizně.

Co se týče konkrétních semínek, doporučujeme zejména drobnolisté saláty, které stihnout vyrůst. Vhodné jsou také ředkvičky, kopr nebo třeba špenát či hlávkový salát.

Foto: Unsplash.com

Mezi zahrádkáři a pěstiteli je dnes oblíbená zejména asijská listová zelenina. Máme na mysli třeba mizunu nebo mibunu. I to je možné pěstovat na podzim ve skleníku, které nám stojí na zahradě.

Konkrétní druhy zeleniny a jak dlouho je budeme pěstovat ve skleníku

Jak jsme zmínili, vhodné je na podzim pěstovat ředkvičky nebo třeba pažitku. To jsou ostatně rostliny, kterým bude stačit sotva měsíc péče ve skleníku. Dva měsíce stačí raným kedlubnám nebo raným ředkvím, i pekingské zelí budete moct sklízet už za dva měsíce.

Milujete mladou mrkvičku, která je dobrá nejen na oči? I tu si můžete zasadit. Její nejkratší vegetační doba je zhruba osmdesát dnů.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!