Praktický zavlažovač zahrady jsem si vyrobil z obyčejných PET láhví

Během letních veder je potřeba dodat zahradě dostatečnou vláhu, aby rostliny neuschly, dobře rostly a nepřišli jste kvůli suchu o úrodu. Obíhat v parnech záhony s konvicí v ruce není ale jediný způsob, jak vašim rostlinám dopřát dostatek vody. Práci si můžete ulehčit s domácím zavlažovačem. Stačí vám k tomu plastové lahve a pár drobností. Jak na zavlažování zahrady, které vás nebude stát velké úsilí a přijde vás jenom na pár korun? Návod najdete na následujících řádcích. Uvidíte, že to není nic složitého a domácí zavlažovač zvládne vyrobit opravdu každý.

Co potřebujete na výrobu zavlažovače

Je dost možné, že většinu potřebných věcí máte již doma, nebo je snadno seženete. K výrobě zavlažovače si připravte plastovou láhev, například od prostředku na mytí nádobí. Dále potřebujete fixu, horkou jehlu nebo pájku s měděnou tryskou, plastovou odnímatelnou trysku (nebo dvě obyčejné) a svorky.

Zdroj: YouTube

Výroba zavlažovače

Všechny potřebné náležitosti máte po ruce a co teď? Plastovou láhev od Jaru nebo jiného mycího prostředku dobře vymyjte a pomocí fixy na ní označte místa, kde budou otvory, kterými bude tryskat voda. Vzdálenost mezi těmito otvory by měla být asi půl centimetru. Naznačené dírky propíchněte nahřátou jehlou, pájkou s měděnou tryskou, nebo hořákem s tenkým hrotem. Plastovou trysku s vhodným průměrem připevněte pomocí svorky k plášti zavlažovače. Svorky můžou být se šrouby i bez. Trysku můžete použít jakéhokoliv tvaru a velkosti. Pro její snadné odpojení od hadice ale zvolte raději trysku odnímatelnou. Pokud nemáte odnímatelnou trysku k dispozici, můžete použít dvě klasické trysky spojené kusem hadice a připevněné svorkami. Kýžený efekt bude podobný. To, jak intenzivně bude zavlažovač kropit, záleží na velikosti otvorů a tlaku vody. Zavlažovače proto můžete vyrobit s různě velikými otvory tak, abyste je mohli použít na všechny záhony dle aktuální potřeby.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, thrivingyard