Na krtky na zahradě funguje překvapivá věc. Vaše odpadky

Krtci jsou malá, ale pracovitá stvoření. Dosahují délky zhruba dvanáct centimetrů a živí se primárně hmyzem. Díky mohutným předním tlapkám pod zemí prohrabávají tunely a okysličují tak půdu. To, jestli máte krtka na své zahradě, poznáte podle typických hromádek neboli krtinců. Když jsou ale hromádky přes celou vaší zahradu nebo ve vašich udržovaných záhoncích, je to k vzteku. Zbavte se proto krtků jednou provždy a to naprosto humánním způsobem. Postačí vám k tomu jen vaše odpadky.

Proč se krtkovi zalíbilo zrovna na vaší zahradě

Krtek se živí především žížalami, larvami, mravenci a dalším drobným hmyzem. Krtek se také nejčastěji nachází tam, kde jsou i žížaly, které působí jako indikátor kvalitní půdy. Pokud se tedy krtek vyskytuje na vaší zahradě, můžete být svým způsobem i potěšeni, znamená to, že zemina na vašem pozemku je velmi kvalitní a vám se na ni bude dařit pěstovat rostliny ve velkém. Můžete se tak těšit na enormní úrodu.

Foto: Shutterstock

Jak se krtků zbavit jednou provždy

Existuje vícero způsobů jak se krtků zbavit, a to od jejich vybíjení lopatou až po chemické prostředky. Existují ale i naprosto humánní způsoby, jak krtky z vaší zahrady vyhnat. Můžete si například zakoupit speciální plašičky na krtky, které míří na krtkův silně vyvinutý sluch. Pokud se ale chcete krtků zbavit nadobro, zaměřte se na jejich dobře vyvinutý čich. Intenzivní aroma krtka totiž zaručeně z vašeho pozemku vyžene. Zkuste proto do krtinců vložit některé odpadky, jako jsou zbytky ryb, zeleninové slupky, psí trus nebo ocet. Zápach se bude šířit chodbami, ve kterých se krtek pohybuje a uvidíte, že si hodně rychle začne hrabat cestičky daleko od vaší zahrady. Proti krtkům působí ale i koktejl ze syrovátky a podmáslí, který smícháte v poměru 1:3. Tato směs také příliš nevoní. Nalijte ji proto do krtinců a krtci se vašemu pozemku budou raději vyhýbat obloukem.

Foto: Shutterstock, zdroj: bhg, tomcatbrand