Papírové utěrky nevyndavejte z obalu. Bude se vám s nimi lépe manipulovat

Papírové utěrky se řadí mezi oblíbené pomocníky nejen v kuchyni. Mnozí z nás si bez nich nedovedou představit chod domácnosti. Jsou vždy po ruce a utřete s nimi vše. Skvělé jsou i na odstraňování přebytečného oleje na pánvi. Jak je máte uskladněné? Poradíme vám malý trik!

Papírové ubrousky

Kuchyňské papírové utěrky nebo papírové ubrousky jsou v kuchyni velkým přínosem. Jedná se o spotřební zboží, o které je stále velký zájem. Přesto, že jejich nadměrné používání není příliš ekologické, se těší velké oblibě. Předností je rozhodně rychlost použití a savost materiálu.

Kde máte papírové utěrky uskladněné? Stojí vyjmuté z obalu na poličce a rolujete? Nebo jste šťastlivci a máte stojan? Někteří v domácnosti stojan mít z nějakého důvodu nemohou. Pro ně může být rolování utěrky dost obtěžující.

Foto: Shutterstock

Nechte ubrousky v původním obalu

Pro ty z vás, kteří nemůžou nebo nechtějí mít stojan na utěrky, máme vychytávku. Až znovu pořídíte nové ubrousky nevytahujte je z obalu. Na vršku role vytvořte nůžkami malý otvor, který postupně zvětšete do průměru vnitřní role. Jemně natrhněte papírovou roli, na které jsou utěrky namotané. Opatrně roli vyjměte. Tak vám zůstanou pouze ubrousky. Ty v případě potřeby budete tahat zevnitř. Odbyde vám držení celé role a odmotávání.

Příjemným bonusem je také to, že vaše utěrky budou chráněny obalem. Většinou se totiž nacházejí někde blízko nebo přímo na kuchyňské lince. Při vaření hrozí znečištění ubrousků šťávou vodou nebo jinou tekutinou z potravin.

Okamžitě pro vás bude používání papírových utěrek mnohem příjemnější. Tento trik funguje samozřejmě tehdy, když máte utěrky balené samostatně. Pokud kupujete balení po více kusech, toto fungovat nebude.

Foto. Shutterstock, zdroj: Genialne, Marthastewart