Pokojové rostliny přinášející štěstí, zdraví a peníze do domácnosti

Foto: Depositphotos.com

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí našich domácností. Pořizujeme si je do domácností proto, že toužíme po útulné a příjemné atmosféře. Věděli jste, že existují i pokojové rostliny přinášející do domácnosti štěstí, zdraví a peníze? Zejména do těch se vyplatí investovat!

Pokud tedy toužíte po pokojových rostlinách, máme pro vás pár tipů. Nezapomeňte, i tyto druhy pokojových rostlin ke svému spokojenému životu potřebují světlo, teplo, pravidelnou zálivku a hlavně kvalitní hnojivo.

Tlustice jako jedna z našich favoritek

Znáte květinu jménem tlustice? Jedná se o pokojovou rostlinu, které se také přezdívá “dolarový stromek”, “šťastná rostlina” nebo také “penízovka”. Právě tato pokojová rostlina dokáže do domácnosti přinést nejen štěstí, ale také peníze.

Foto: Depositphotos.com

Tlustici poznáte díky jejímu tvaru. Je to takový malý stromeček, který je jako kdyby posetý mincemi. Právě tato pokojová rostlina přináší jejímu majiteli finanční rovnováhu a s každým novým lístkem větší a větší bohatství. Ideální stanoviště pro tuto květinu je jihovýchod – parapet, kde jsou okna s mírně zataženými žaluziemi.

Aloe vera jako rostlina zajišťující pevné zdraví

Foto: Depositphotos.com

Rostlinu zvanou aloe vera taktéž dlouze nemusíme představovat. Právě tato rostlina je známá tím, že si poradí nejen s popáleninami, ale také s akné a podobnými zdravotními problémy. Pokud budete investovat do aloe vera, vaše zdraví bude pevné a kdyby přece jen zakolísalo, aloe si s neduhem jistě poradí.

Aloe je poměrně nenáročná pokojová rostlina, která miluje sluníčko, ale vydrží i v polostínu. Jen to tedy nepřehánějte se zálivkou, stačí ji zalévat jednou týdně.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!