Praktické rady pro pěstitele nádherných fuchsií

Foto: Depositphotos.com

Mnozí z nás už nyní uvažují, jakými květinami vyzdobí svůj balkon příští rok. Pokud také uvažujete takto dopředu, zvažte fuchsie. Jedná se o známé balkonové rostliny, které jsou na pěstování poměrně náročné, ovšem náročná péče za to stojí. Pokud jste to letos s fuchsiemi zkoušeli, ale nedařilo se, zkuste se příště inspirovat našimi praktickými radami, které z náročného pěstování fuchsií udělají zábavu.

Umístěte fuchsie na správné místo

U mnohých rostlin se nepřemýšlí nad tím, na jaké místo se postaví, kde budou růst. Jenže u fuchsií je právě nesprávné stanoviště nejčastějším důvodem, proč nekvetou, tudíž se pěstitelé trápí a zoufají si.

Foto: Depositphotos.com

Výběr stanoviště však není vůbec složitý. V zásadě se lze řídit pravidlem, které zní, že tmavé odrůdy fuchsie milují světlá stanoviště, druhy se světlejšími květy milují spíše polostín.

Kromě toho by mělo být stanoviště vzdušné a vždy chráněno před poledním sluníčkem, které neprospívá ani světlejším, ani tmavším fuchsiím.

Jaký substrát jste použili?

Stejně jako pro orchideje nebo rododendrony, tak i pro fuchsie a jiné balkonové květiny existuje speciální substrát. Jeho kvalita musí být opravdu vysoká, musí být zejména vzdušný, kyselejší s pH 6.

Foto: Depositphotos.com

Hnojení nepodceňujte

I když některé rostliny vydrží  bez přihnojování, fuchsie mezi ně nepatří. Na bohatosti květů se podílí právě dostatek živin, který zajišťují kvalitní hnojiva. Odborníci doporučují hnojit jednou, maximálně dvakrát do týdne. S hnojením by se mělo začínat v dubnu, tedy až se oteplí. A skončit by se mělo až v srpnu či začátkem září, kdy se schyluje ke konci vegetačního období.

Zazimujte je včas

Jelikož jsou fuchsie velice háklivé na změnu klimatu, je dobré je zazimovat včas, tedy ve chvíli, kdy teploty začnou pomalu, ale jistě klesat. K zazimování je ideální místo takové, kde se teplota pohybuje kolem sedmi až deseti stupňů Celsia (vhodné místo je například sklep nebo skleník). Místo by však mělo být i dostatečně provzdušněné a vlhké, na světle v období zimního klidu nesejde.

Přesazujte každý rok

Každá květina si řekne, kdy je třeba ji přesadit. Některým vadí každoroční přesazování, ovšem fuchsie jsou dokonce zastáncem každoročního přesazování. Do nového vegetačního období totiž chtějí vstoupit s dostatkem živin, který jim zaručí kvalitní nový substrát.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hanina
Hanina
4 měsíců před

Můžete mi ujasnit, která z kytiček na první, tedy i upoutávacím fotu je fuchsie?