Vybělte záclony jednoduše v pračce. Nemusíte je ani namáčet

Mnoho domácností se potýká s problémem, jak udržet záclony zářivě bílé, aniž by bylo nutné je namáčet nebo používat složité metody. Zde je jednoduchý postup, jak dosáhnout vynikajících výsledků přímo v pračce.

Jaký je správný postup

Než se do toho pustíte, je důležité zbavit záclony prachu a nečistot. Můžete je lehce vyklepat nebo vysát. To pomůže, aby se bělení v pračce zaměřilo na skutečné skvrny a zažloutnutí. Zvolte jemný prací prostředek určený na bílé prádlo.

Některé prostředky obsahují bělidla, která mohou pomoci obnovit bělost záclon. Pro zvýšení účinnosti bělení přidejte k pracímu prostředku půl šálku octa nebo jedlé sody. Ocet pomáhá odstraňovat zápachy a změkčuje vodu, zatímco jedlá soda zvyšuje bělicí účinek.

Foto: Shutterstock

Prací cyklus, sušení a péče

Zvolte jemný prací cyklus s teplotou vody kolem 30 – 40°C. Vyšší teploty mohou poškodit jemné vlákna záclon. Důležité je také použít dostatečné množství vody, aby se záclony mohly volně pohybovat a nebyly příliš stlačené.

Po vyprání záclony ihned pověste, ideálně venku na slunci. Sluneční světlo má přirozený bělicí efekt a pomůže dosáhnout ještě lepších výsledků. Aby záclony zůstaly bílé co nejdéle, doporučuje se je prát pravidelně každých několik měsíců. Tím se zabrání hromadění prachu a nečistot, které způsobují zažloutnutí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Sunbell, Candy, Woodyattcurtains